Październik 2012

„Jak zdobyć wymarzony zawód?”

Uczniowie Gimnazjum w Rysinach biorący udział w konkursie „Jak zdobyć wymarzony zawód?”

W czwartek 25 października uczniowie klas III wzięli udział w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu „Jak zdobyć wymarzony zawód?” Uczniowie musieli wykazać się znajomością zagadnień z zakresu poszukiwania pracy oraz przygotowania do podjęcia aktywności zawodowej. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani Halina Szerwińska

Stypendia dla najlepszych uczniów

Senator RP Ireneusz Niewiarowski, Radny Rady Powiatu Jerzy Danielewicz, Dyrektor Zespołu Szkół w Rysinach oraz wyróżnieni stypendiami uczniowie

Już po raz kolejny w naszej szkole wręczone zostały stypendia dla zdolnej, ale niezbyt zamożnej młodzieży naszego gimnazjum. Na uroczystości obecni byli : Senator Rzeczypospolitej Polskiej - pan Ireneusz Niewiarowski, Radny Rady Powiatu Kolskiego - pan Jerzy Danielewicz, rodzice, nauczyciele i uczniowie gimnazjum.

"Dyskoteka okularników"

W dniu 25 X 2012r. odbyła się dyskoteka dla uczniów Gimnazjum nr 3 w Rysinach Kolonii. Impreza oczekiwana przez młodzież odbyła się w godzinach 16.00- 20.00. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

W czasie zabawy przeprowadzono konkurs na najfajniejsze okulary (uczniowie mieli wykonać je samodzielnie w domu).

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Gimnazjum

fot. Robert Banasiak

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Gimnazjum Nr 3 w Rysinach miały miejsce w czwartek 11 października.
Na uroczystość przybyli p.o. burmistrza Kłodawy Robert Olejniczak, któremu towarzyszył pracownik urzędu Dawid Pudło, oraz przewodniczący Rady Rodziców Zbigniew Frydrych.
Zgromadzeni obejrzeli przygotowany pod kierunkiem Doroty Danielewicz program artystyczny złożony z fragmentów "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza.
Na koniec były kwiaty i życzenia od zaproszonych gości i samorządu szkolnego.

Pląsy i pieczone kiełbaski...

Najpierw po kiełbasce...                     fot. Robert Banasiak

W czwartek 11 października między godziną 16.00 a 19.00 gimnazjaliści z klas pierwszych bawili się na zorganizowanej przez swoich wychowawców – Marię Kowalewską i Roberta Banasiaka – imprezie integracyjnej.

Najpierw było małe co nieco w postaci pieczonej kiełbaski, a później dyskoteka do...„białej” (z powodu zapalenia jarzeniówek w świetlicy;)) godziny 19.00.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Drodzy Nauczyciele!

Dziękujemy za wszystkie starania, które

wkładacie w nasze wychowanie i edukację.

Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas

ludzi mądrych i szlachetnych, dlatego

dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne

i mozolne budowanie naszych wnętrz.

,,Marzycielska Poczta".

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich chętnych do udziału w akcji,,Marzycielska Poczta".
Czym jest Marzycielska Poczta?
Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.
Na stronie MarzycielskaPoczta.pl

"Rysiny na sportowo” - kolejny projekt naszego Stowarzyszenia

W ramach projektu ,,Rysiny na sportowo” współfinansowanego przez Gminę Kłodawa i Stowarzyszenie ,,Rozwój Lokalny i Edukacja” w Rysinach Kolonii, odbył się trzeci turniej sportowy.

W rozgrywkach wzięło udział sześć młodzieżowych grup piłkarskich o swojsko brzmiących nazwach: „Pędzące kombinerki” , ,, Wściekłe Byki”, ,,FC Wikingowie”, ,, Rozrewolwerowani Rewolwerowcy”, ,,Chomąto Team”, ,,FC Górnik”.

Mistrzostwa gminy Kłodawa w drużynowym tenisie stołowym.

Uczniowie Gimnazjum w Rysinach zajęli pierwsze miejsca w mistrzostwach gminy Kłodawa w drużynowym tenisie stołowym.

Zawody rozegrane zostały w dniu 05-10-2012r. na hali sportowej przy Gimnazjum nr1 w Kłodawie. 

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyły Dominika Łagodzińska i Patrycja Stokowska. W kategorii chłopców naszą szkołę z powodzeniem reprezentowali Jakub Polewski i Wiktor Kacprzak. 

Oba zespoły zakwalifikowały się do dalszego - powiatowego etapu rozgrywek w drużynowym tenisie stołowym.
Zawody te odbędą się 11-10-2012r. w Babiaku.

"OTRZĘSINY" KLAS PIERWSZYCH

W czwartek 4 X 2012 roku społeczność uczniowska Gimnazjum Nr 3 w Rysinach Kolonii uczestniczyła w uroczystości ,,otrzęsin ” uczniów klas pierwszych.

Wspólna zabawa rozpoczęła się o godz. 16.00, powitaniem zebranych i przedstawieniem programu, a zakończyła dyskoteką trwającą do godz. 20.00

Prowadzące uroczystość przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, Aleksandra Łaźniewska i Klaudia Mielcarek, sprawnie przeprowadziły pierwszaków przez wszystkie przygotowane konkurencje.