Grudzień 2012

Próbny egzamin gimnazjalny

12, 13 i 14 grudnia 2012 r. uczniowie klas III Gimnazjum nr 3 w Rysinach pisali próbny egzamin gimnazjalny Operon 2013.

Pierwszego dnia odbył się próbny egzamin z wiedzy humanistycznej, drugiego z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a trzeciego z języka obcego.

Uczniowie podeszli do egzaminu by sprawdzić zdobytą wiedzę, dowiedzieć sie jak wyglądają procedury i sprawdzić swoją "odporność" na stres, który będzie im towarzyszył na właściwym sprawdzianie.

Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!
Bez zmartwień dnia codziennego,
Z barszczykiem, z grzybkami, z karpiem,
Z gościem, co niesie pokój!
Czeka nań przecież miejsce.
Wesołych Świąt!
A w te Święta,
Niech się snuje piękna kolęda.
I gałązki świerkowe

Spotkanie wigilijne klas III

20 grudnia 2012 roku w Gimnazjum nr 3 w Rysinach Kolonii odbyło się spotkanie wigilijne uczniów klas III. O godzinie 14.00 uczniowie i nauczyciele spotkali się w świetlicy szkolnej. Niespodzianką dla zebranych były przygotowane przez młodzież kolędy i pastorałki, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Spotkanie z górnikiem

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, w dniu 05.12.12 szkołę w Bierzwiennej Długiej odwiedził górnik z Kopalni Soli w Kłodawie pan Paweł Szydłowski. Przed miłym gościem swój program artystyczny zaprezentowali uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej.

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Dnia 1 grudnia 2012r. w Zespole Szkół w Rysinach Kolonii (budynek w Bierzwiennej Długiej) odbył się kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Uczestniczyli w nim uczniowie naszego gimnazjum – łącznie 12 osób. Kurs trwał 5 godzin. W ramach szkolenia nauczyliśmy się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

„Białe szaleństwo” i wróżby.

28 XI 2012r. w Gimnazjum nr 3 w Rysinach Kolonii odbyła się dyskoteka pod hasłem „Białe szaleństwo”.
Niespodzianką dla "dyskomaniaków" było zakupione specjalnie na ten dzień oświetlenie. Wspaniałej zabawie towarzyszyły wróżby andrzejkowe. W „sali wróżb”, opanowanej przez wróżki z klas III - w tej roli wystąpiły: Dominika, Agata, Ania i Żaneta