Marzec 2013

Warta przy Grobie Pańskim

 Uczniowie klas III  Gimnazjum Nr 3 w Rysinach Kolonii pełniący straż w godzinach popołudniowych.

30 marca 2013r. uczniowie Zespołu Szkół w Rysinach Kolonii pełnili straż honorową przy Grobie Pańskim w kościele p. w. św. Dominika w Bierzwiennej.

Uroczysta warta pełniona w Wielką Sobotę jest nawiązaniem do straży rzymskiej...

"Marzycielska Poczta"

Wielkimi krokami zbliżają się do nas święta wielkanocne, najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

W natłoku przygotowań do ich obchodów...

Telewizyjne show w naszym gimnazjum !!!

Były piosenki, taniec i ostre oceny jury.
W Gimnazjum Nr 3 w Rysinach Kolonii odbył się konkurs " Must be the got to music dance", który zorganizował i przeprowadził Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Iwony Łagodzińskiej.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie:
Elżbieta Zapendowska -Patrycja Stokowska
Krystyna Mazurówna - Dominika Łagodzińska
Kora - Klaudia Mielcarek
Łozo - Dawid Kacprzak.

PALMY WIELKANOCNE

Już tradycyjnie przed świętami wielkanocnymi w naszym gimnazjum wyplatane są palmy wielkanocne, które w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc uczniowie szkoły niosą do kościoła p. w. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Modzerowie.

1 bateria = 1 cukierek

Celem konkursu jest zaangażowanie dzieci do wyselekcjonowania jak największej ilości zużytych baterii z odpadów komunalnych, co w konsekwencji wpłynie na zmniejszenie ich negatywnego oddziaływania na środowisko.
Zużyte baterie będą magazynowane i po zebraniu stosownej partii wysyłkowej, będą przekazywane do utylizacji odbiorcy odpadów posiadającemu stosowne zezwolenie