Maj 2013

GRAND PRIX „WIOSENNYCH NUTEK” dla Patrycji i Pauliny

GRAND PRIX  „WIOSENNYCH NUTEK” dla Patrycji i Pauliny

Dnia 22 maja 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „WIOSENNE NUTKI”. Do przeglądu zgłosiło się 62 wokalistów oraz 3 grupy wokalne ze szkół z całego powiatu kolskiego. Uczestnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe i zaprezentowali po jednym utworze przed jury przeglądu w składzie: Maciej Bagiński, Zdzisława Sikorska, Henryk Perzyński. Jurorzy oceniali dobór repertuaru do wieku wykonawcy, wykonanie oraz ogólny wyraz artystyczny.

222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

W piątek 3 maja 2013r. delegacja Zespołu Szkól w Rysinach Kolonii wzięła udział w kłodawskich obchodach 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
To majowe święto rozpoczęło się od mszy świętej w intencji Ojczyzny odprawionej w kościele Wniebowzięcia NMP w Kłodawie. Następnie zebrani przeszli przed pomnik na placu Wolności, gdzie złożyli kwiaty i oddali hołd poległym w obronie Polski.

„ MAJOWE ŚWIĘTA ”

„Pierwszego maja obchodzimy Dzień Pracy,
drugi maja – to Dzień Flagi,
trzeciego maja -przypada rocznica uchwalenia Konstytucji - obchodzona jako Święto Narodowe Konstytucji,
ósmego maja natomiast przypada rocznica zakończenia II wojny światowej,
a dziewiątego obchodzimy najmłodsze święto –Święto Unii Europejskiej.”

Tymi słowami 9 maja 2013r. o godz. 13.00 w Gimnazjum Nr 3 W Rysinach Kolonii rozpoczął się apel upamiętniający wszystkie wyżej wymienione święta.