Czerwiec 2013

Ostatni dzwonek

 KLASA III b fot.Ewa Rosiak

Dla 44 uczniów Gimnazjum Nr 3 w Rysinach Kolonii piątek, 28 czerwca, był ostatnim dniem w murach tej szkoły.

Po raz ostatni zabrzmiał dla nich dzwonek, który przez ostatnie lata wyznaczał rytm ich życia, dlatego w niejednym oku zakręciła się zła wzruszenia, smutku lub tęsknoty za tym, co już minęło.

Jakub Polewski wśród najlepszych w gminie

Ponad 50 uczniów ze wszystkich szkół z terenu samorządu kłodawskiego zostało wyróżnionych i docenionych przez włodarza oraz przewodniczącego Rady Miejskiej.

W gronie tym znaleźli się laureaci różnych konkursów wiedzowych oraz artystycznych, przeprowadzanych na wyższych szczeblach, którzy godnie reprezentowali gminę w powiecie, województwie, a nawet kraju.

Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły Jakub Polewski.

Wszyscy wychowankowie otrzymali dyplomy, drobne upominki oraz odebrali gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

„Ryśki” na „Trampie"

„Ryśki” na „Trampie"

21 czerwca 2013r. w Kłodawie odbył się po raz XV Rajd Turystyczno –Krajoznawczy „Tramp”

 Celem rajdu była integracja dzieci i młodzieży z terenu całej gminy. 

Do rywalizacji  stanęło 11 drużyn , ze wszystkich typów szkół.

W czasie pieszej wędrówki po kłodawskich bezdrożach, każda drużyna otrzymywała zadania, które musiała wykonać. Młodzież z naszej szkoły musiała odpowiedzieć na pytania dotyczące historii Kłodawy i okolicznych wsi.

Wycieczka do Zakopanego

W dniach 17-19 czerwca 2013 r. uczniowie Zespołu Szkół w Rysinach Kolonii uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego.

17 czerwca o godzinie 6.00 rano wszyscy zebraliśmy się przed budynkiem Gimnazjum Nr3 w Rysinach i w doskonałych nastrojach ruszyliśmy na wycieczkę.

Około godziny 12.00 dotarliśmy do Oświęcimia, gdzie w skupieniu zwiedzaliśmy Obóz Masowej Zagłady.
Naszemu skupieniu towarzyszyły rozmyślania nad historią kraju i losami tysięcy ludzi,którzy zginęli w straszliwych męczarniach.
Po tej niezapomnianej lekcji historii, wszyscy ruszyliśmy dalej.

W gorących rytmach disco

11 czerwca 2013r. w sali OSP w Bierzwiennej odbyła się dyskoteka szkolna, na którą uczniowie naszego gimnazjum zaprosili klasy 6 z okolicznych szkół: Korzecznika, Lubońka, Żarowa i Bierzwiennej.

Tym razem impreza trwała od 17:00 aż do 21:30, a zamiast zwykłego odtwarzacza, do tańca przygrywał pan Przybyłowski z zespołu „MASTERS”.

Od początku do końca parkiet był zapełniony. Królowała muzyka DISCO POLO, ale poza tym można było usłyszeć kankana, kaczuchy, lambadę oraz zorbę.

Tym razem kopały też dziewczęta

Po raz pierwszy w Młodzieżowym Turnieju Piłkarskim o puchar prezesa Stowarzyszenia "Rozwój Lokalny i Edukacja" w Rysinach-Kolonii wystartowały żeńskie drużyny, a wśród nich najlepiej kopały "Leidisbezdżentelmen". Wśród chłopców natomiast triumfował zespół "Świetlików Czarnobyl".