Październik 2013

"Mają zdolną klarnecistkę"

Od 2004 roku gimnazjaliści uczący się w Rysinach Kolonii, w gminie Kłodawa, nagradzani są stypendiami fundowanymi przez Towarzystwo Samorządowe w Koninie oraz rysińskie Stowarzyszenie "Rozwój Lokalny i Edukacja".
W tym roku do wyróżnionych dotychczas 52 uczniów dołączyło kolejnych pięć dziewcząt, które spełniły wymagane kryteria oraz w ubiegłym roku szkolnym uzyskały średnią 4,7.

"Święto Pieczonego Ziemniaka"

28 października wszyscy uczniowie Gimnazjum Nr 3 w Rysinach Kolonii wzięli udział w "Święcie Pieczonego Ziemniaka".

O godz.13.00 cała społeczność uczniowska zgromadziła się w świetlicy szkolnej. Tam wysłuchała krótkiej historii ziemniaka oraz była świadkiem wręczenia dyplomów i nagród w konkursach zorganizowanych w naszej szkole w miesiącu październiku.

Stypendia 2013

Dnia 21.10.2013r. w Zespole Szkół w Rysinach Kolonii w Gimnazjum Nr3 odbyło się wręczenie stypendiów dla 6 uczniów gimnazjum.

Pięć uczennic po spełnieniu kryteriów aktywności społecznej ,uzyskaniu średniej ocen minimum 4,7 i nieprzekroczeniu 350 zł dochodów na jednego członka rodziny otrzymało stypendia współfinansowane przez Towarzystwo Samorządowe w Koninie oraz lokalne Stowarzyszenie "Rozwój Lokalny i Edukacja" w Rysinach.

Zbiórka aluminium

Samorząd Uczniowski przypomina o zbiórce puszek aluminiowych.

Zebrane surowce możecie przynieść w dniach 23 - 29 października do wyznaczonych uczniów : Katarzyny Brzezińskiej, Piotra Sowińskiego.

Puszki aluminiowe powinny być wypłukane, zgniecione i zapakowane w worki z podpisaną kartką zawierającą imię i nazwisko ucznia oraz wagę przyniesionych puszek.
Do tej pory zebraliśmy 37 kg puszek. Zachęcamy do udziału w akcji. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na zakup oświetlenia na dyskoteki szkolne.

" Mój przyjaciel pies"

"Muszka"    jest ulubienicą   Julki Jóźwiak

25 października obchodzimy "Dzień Kundelka", dlatego Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów naszego gimnazjum do udziału w konkursie:

" Mój przyjaciel pies".

Każdy uczeń, który chce wziąć udział w konkursie proszony jest o:

Otrzęsiny 2013

17 października 2013r. w godz.16.00-20.00 odbyły się w naszym gimnazjum długo oczekiwane otrzęsiny pierwszoklasistów.
Jak się okazało, nie tak łatwo było zostać pełnoprawnym członkiem Gimnazjum nr 3 w Rysinach Kolonii.
Każdy "Kotek", który chciał zasłużyć sobie na to miano, już od rana musiał nosić specjalny medal( wykonany przez starszych uczniów) oraz namalowane przez dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego wąsiki.

" Kasztanobrania 2013" - wyniki konkursu

Poniedziałek - 21 października - był ostatnim dniem akcji "Kasztanobranie 2013”.
Wyniki zbiórki kasztanów w gimnazjum.

I miejsce - Amelia Borzuchowska 106,7 kg
II miejsce -Oliwia Lewandowska 93,2 kg
III miejsce - Martyna Pacholczyk 29,1kg
IV miejsce- Patryk Pietrzak 28,3 kg
V miejsce - Magdalena Szymaszek 23 k

W zbiórce udział wzięli:
Banasiak Rafał, Wajer Wojtek, Wajer Lidia, Jankowska Kinga, Perkowski Patryk, Nykiel Damian, Klucha Krzysztof,Bartczak Maria.

Gminna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14 października 2013 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Kłodawie odbyła się gminna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W uroczystości wzięli udział dyrektorzy wszystkich szkół i przedszkoli z terenu gminy Kłodawa, wyróżnieni nauczyciele oraz władze samorządowe.
Na ręce zgromadzonych przedstawicieli kłodawskiej oświaty Burmistrz Kłodawy Robert Olejniczak złożył skromne róże i serdeczne życzenia zdrowia,cierpliwości i wytrwałości w codziennym trudzie nauczania i wychowania młodych pokoleń.

DZIEWCZYNY TEŻ CHCĄ GRAĆ

Coraz więcej chętnych do kopania piłki. Najpierw w zawodach brali udział chłopcy w wieku gimnazjalnym. Potem dołączyły do nich dziewczyny, bo też chciały kopać piłkę.

Ostatnio natomiast rozgrywek pozazdrościli im młodsi koledzy z podstawówki.
Organizatorzy nie mieli zatem wyboru i formułę turnieju w Rysinach Kolonii musieli po raz trzeci rozszerzyć.

Spotkanie z policjantem i strażą miejską

W dniu dzisiejszym uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej odwiedzili funkcjonariusze służb mundurowych z Kłodawy: komendant straży miejskiej pan Jarosław Ciepliński i funkcjonariusz straży pan Sylwester Adamczyk oraz policjantka z komendy policji, starszy sierżant pani Aneta Mazurek, która pełni również funkcję dzielnicowego naszego regionu.

V Młodzieżowy Turniej Piłkarski w Rysinach Kolonii

W dniu 5 października przy Gimnazjum w Rysinach Kolonii odbył się V Turniej Piłkarski o puchar prezesa Stowarzyszenia „Rozwój Lokalny i Edukacja” w Rysinach.

Tym razem rozgrywki przeznaczone były dla uczniów klas IV-VI. Organizatorem turnieju było Młodzieżowe Centrum Spotkań w Rysinach Kolonii oraz Stowarzyszenie „Rozwój Lokalny i Edukacja” przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy Kłodawa.

Porządkowanie grobów powstańców

2 października 2013r. uczniowie klasy III a
z wychowawcą- panem Edwardem Kaczmarkiem - udali się na cmentarz brdowski aby uporządkować znajdujące się tam groby powstańców styczniowych.
Na cmentarzu w Brdowie znajduje się mogiła zbiorowa, w której spoczywa około 50-70 powstańców poległych 29 kwietnia 1863 r. w przegranej bitwie pod Brdowem