Listopad 2013

Dyskoteka w ProGimBazie

26 listopada 2013r. w świetlicy wiejskiej w Bierzwiennej odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum pod opieką pań : Iwony Łagodzińskiej i Ewy Rosiak.

Dyskoteka ta miała za zadanie zintegrować młodzież mieszkającą na terenie obwodu naszego gimnazjum, dlatego społeczność uczniowska i nauczyciele zaprosili do udziału w niej uczniów klas VI szkół z Bierzwiennej, Lubńka i Korzecznika.

Program "Między nami kobietkami"

W dniu 26 listopada szkołę podstawową w Bierzwiennej Długiej odwiedziła pani Halina Hirszfeld, wykwalifikowana Prelegentka Działu Profilaktyki i Edukacji Procter and Gamble.

Wizyta została przeprowadzona w ramach programu edukacyjnego MENiS dla dziewcząt klas szóstych pt. „Między nami kobietkami” jako pomoc dydaktyczna w realizacji ścieżki edukacyjnej „Wychowanie do życia w rodzinie”. Celem programu jest uzupełnienie wiedzy z zakresu fizjologii dojrzewania i wyrobienie właściwych nawyków higienicznych.

Wyjazd do aquaparku

Po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum korzystali z atrakcji aquaparku w Kutnie.

Tym razem wyjazd został zorganizowany 21 listopada, a na chętnych nie trzeba było długo czekać, ponieważ był to wyjazd finansowany w 100% z projektu realizowanego w naszej placówce pt. "Sport, rekreacja, integracja w Rysinach Kolonii".

Podczas wyjazdu nasza młodzież korzystała między innymi z basenu sportowego i rekreacyjnego, urządzeń masujących oraz gejzerów powietrznych.

Podziękowali za wolną Polskę

Podziękowali za wolną Polskę

Uczniowie Gimnazjum w Rysinach Kolonii oddali cześć walczącym w powstaniu styczniowym. Przed pomnikiem w Nowinach Brdowskich złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Podobnie jak w ubiegłych latach, do Nowin Brdowskich przyjechali uczniowie Gimnazjum w Rysinach Kolonii razem z dyrektorem Sylwestrem Jóźwiakiem, aby przed pomnikiem powstańców styczniowych oddać hołd tym, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju.

Szkolna zbiórka makulatury trwa !

W dniach 25-26.11. 2013r.(poniedziałek i wtorek) odbędzie się w Gimnazjum Nr 3 w Rysinach Kolonii szkolna zbiórka makulatury.

Akcja jest organizowana przez Samorząd Uczniowski.

Osoby odpowiedzialne za zbiórkę: Amelia Borzuchowska, Oliwia Pudło i Arek Kacprzak z klasy Ib.

W konkursie, ogłoszonym w ramach zbiórki, można wygrać nagrody dla klasy, (która zbierze najwięcej makulatyry) oraz nagrody indywidualne dla uczniów (którzy przyniosą najwięcej makulatury).

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W miniony piątek 8 listopada odbyła się w szkole w Bierzwiennej Długiej uroczysta akademia poświęcona Narodowemu Świętu Niepodległości. Udział w akademii wzięli uczniowie klasy szóstej oraz piątej.
Poza recytacją wierszy i śpiewem pieśni patriotycznych, uczniowie wcielili się również w role swoich rówieśników ze szkoły we Wrześni z roku 1901...

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.

Tego dnia Józef Piłsudski został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich, a przebywające na naszych ziemiach oddziały obcych żołnierzy, zaczęły się z nich wycofywać.

Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć z wolnej Polski, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.

Wycieczka na basen do Kutna

W czwartek 7 listopada grupa uczniów z Gimnazjum w Rysinach wzięła udział w wycieczce na basen do Kutna.

Wyjazd ten został zorganizowany w ramach realizowanego w naszej szkole projektu "Sport, rekreacja, integracja w Rysinach Kolonii"...

„Trzymaj Formę”

Od października tego roku nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do projektu „Trzymaj Formę” realizowanego przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kole.
Organizatorami programu są: Główny Inspektor Sanitarny oraz Stowarzyszenie „Polska Federacja Producentów Żywności”.