Grudzień 2013

Pogotowie Świetego Mikołaja

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie szkoły podstawowej, podobnie jak gimnazjaliści, przyłączyli się do w akcji „Pogotowie Świętego Mikołaja”.

W ramach tej akcji zbierane były dary dla dzieci, o których zapomniał święty Mikołaj. Akcja prowadzona była w szkole oraz na terenie sklepów sąsiadujących ze szkołą. Tutaj, w trakcie trwania zbiórki, swoje warty pełnili uczniowie-harcerze ze szkoły podstawowej.
Wszystkie dary trafiły do najbardziej potrzebujących.

Spotkanie z policją

W dniu 10 grudnia w świetlicy wiejskiej w Bierzwiennej Długiej dla uczniów szkoły podstawowej odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Kłodawie - dzielnicową panią Anetą Mazurek oraz weterynarzem z Kłodawy panem Piotrem Bartłomiejczakiem.

W spotkaniu towarzyszyła pani Katarzyna Kraśkiewicz doradca firmy Trouw Nutrition, zajmującej się produkcją i dystrybucją mieszanek witaminowo-mineralych dla zwierząt.

Świąteczne życzenia dla podopiecznych " Marzycielskiej Poczty"

Świąteczne życzenia dla podopiecznych "Marzycielskiej Poczty" - to hasło po raz kolejny towarzyszy nam przed świętami Bożego Narodzenia i po raz kolejny spotyka się z dużym odzewem.

Uczniowie naszego gimnazjum pamiętając o "podopiecznych serc" przez cały ubiegły tydzień na godzinach wychowawczych, zajęciach artystycznych oraz w domach przygotowywali dla nich świąteczne kartki, rysunki oraz pisali listy ze słowami wsparcia i otuchy.

Wśród życzeń wielokrotnie mogliśmy przeczytać:

Uczniowie na cmentarzu w Bierzwiennej Długiej

Tradycyjnie już z okazji listopadowych i grudniowych świąt uczniowie szkoły podstawowej odwiedzają na miejscowym cmentarzu groby zasłużonych i poległych za ojczyznę.

Warto przypomnieć, iż na cmentarzu w Bierzwiennej pochowanych jest wielu zasłużonych dla lokalnej społeczności: powstańców, żołnierzy, nauczycieli, ofiar II wojny światowej. Uczniowie dbają o wygląd nagrobków, porządkują teren wokół nich, palą znicze i składają kwiaty.

Warsztaty dekoracji świątecznych

W ramach współpracy - Zespołu Szkół w Rysinach Kolonii z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kłodawie - uczniowie naszej placówki wzięli udział w warsztatach dekoracji świątecznych zorganizowanych przez GOK.

Warsztaty odbyły się w dniach 11-12.12.13r., w godzinach 9.00-14.00 i były skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat, mającej predyspozycje plastyczne.

Mikołajki w gimnazjum

"Dawno, dawno temu w Mirze na terenach dzisiejszej Turcji mieszkał mały chłopiec. Na imię miał Mikołaj i pochodził z bardzo bogatej rodziny. Jego rodzice kupowali mu najlepsze zabawki, najpiękniejsze stroje. Nigdy nie brakowało mu strawy na stole, a potrawy jakie jadał były zawsze bardzo smaczne.

Chłopiec lubił obserwować otaczający go świat i bardzo smuciło go, iż inne dzieci nie mają takiego dostatku jak on. Na świecie panowały bowiem: wielka bieda , głód i zarazy spowodowane licznymi wojnami oraz klęskami nieurodzaju.

Święty Mikołaj odwiedził szkołę podstawową

Dzisiejszy dzień w szkole podstawowej obfitował w moc atrakcji, a wszystko to za sprawą … świętego Mikołaja, który wraz z pomocnikiem zawitał dziś do szkoły. Jak przystało na Świętego, zjawił się on punktualnie z workiem prezentów dla wszystkich naszych uczniów.

Radości było co niemiara. Mikołaj odwiedził każdą klasę poczynając od najmłodszych, którzy byli bardzo zaskoczeni tą wizytą ale i bardzo uradowani. Uczniowie mieli okazję do krótkiej rozmowy i pamiątkowego zdjęcia z miłym gościem.

Dzień Górnika

W związku z przypadającym na dzień 4 grudnia wielkim świętem górników jakim jest Barbórka oraz tak bliskim sąsiedztwem z Kopalnią Soli w Kłodawie, w szkole podstawowej w Bierzwiennej Długiej został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-3. Uczniowie mieli za zadanie wykazać się inwencją twórczą i przedstawić rysunek górnika w stroju galowym.
Konkurs spotkał się z wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Najpiękniejsze prace możemy podziwiać na korytarzu szkolnym – zostały umieszczone na gazetce ściennej.

Razem uratowaliśmy 10 drzew !

W dniach 25-26.11. 2013r. odbyła się w Gimnazjum Nr 3 w Rysinach Kolonii szkolna zbiórka makulatury.

Zbiórka makulatury była kontynuacją programu edukacji ekologicznej uczniów rozpoczętego w czasie "Światowego Dnia Drzewa".

W konkursie, ogłoszonym w ramach zbiórki, przyznano nagrody indywidualne za zdobycie
I, II i III miejsca oraz nagrodę dla klasy, która zebrała najwięcej makulatury.

Pogotowie Świętego Mikołaja.

Weź udział w akcji Pogotowie Świętego Mikołaja.
Szanowna Pani!
Szanowny Panie!
Drodzy Gimnazjaliści!

Zwracamy się z prośbą o zakup jakiegoś artykułu nadającego się do paczki przeznaczonej dla dziecka, o którym zapomniał Św. Mikołaj.

Może to być dowolny produkt spożywczy, zabawka, książka, zeszyt, długopis czy pisak - według uznania kupującego i jego możliwości finansowych.

DZIĘKUJEMY!!!

Towarzystwo Samorządowe Zarząd Gminny w Kłodawie.

Andrzejki 2013

W dniu 27 listopada w świetlicy wiejskiej w Bierzwiennej Długiej miała miejsce zabawa andrzejkowa dla dzieci ze szkoły podstawowej.

W trakcie zabawy uczniowie brali udział we wróżbach oraz grach i zabawach andrzejkowych zorganizowanych przez nauczycieli oraz kolegów. Ne obyło się bez tradycyjnego lania wosku i układania butów.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły bawili się świetnie przy wielkich przebojach. Nad bezpieczeństwem dzieci podczas zabawy czuwali nauczyciele i wychowawcy.
Powodów do radości było wiele. Zobaczcie sami – zapraszamy do galerii.

Andrzejkowy wieczór filmowy

W sobotę 30 listopada uczniowie naszego gimnazjum postanowili w nietypowy sposób spędzić wieczór andrzejkowy i skorzystać z oferty Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie, który proponował w tym dniu projekcję filmu "Mój biegun ".

Film opowiadał prawdziwą historia Jaśka Meli, najmłodszego w historii zdobywcy dwóch biegunów, a zarazem pierwszej niepełnosprawnej osoby, która dokonała takiego wyczynu.

W czasie projekcji filmu widać było, że los i zmagania głównego bohatera nie są obojętne młodemu widzowi.