Styczeń 2014

Zabawa choinkowa

W dniu 21 stycznia odbyła się w świetlicy wiejskiej zabawa choinkowa. Dzieci bawiły się przy dźwiękach muzyki oczekując na przybycie najważniejszego gościa wieczoru - św. Mikołaja z paczkami świątecznymi. Radość była niesamowita kiedy Mikołaj rozdawał paczki. Rodzice, jak zwykle spisali się na szóstkę, przygotowali dla wszystkich dzieci słodki poczęstunek - na stołach pojawiły się pyszne ciasta, pączki i faworki własnego wypieku. Serdecznie państwu dziękujemy.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to święto, które na stałe wpisało się do kalendarza imprez szkolnych, niezwykle ważne wydarzenie, wyczekiwane przez wszystkie wnuczęta. Podczas tego święta spotkały się trzy pokolenia: dziadków i babć- naszych gości, rodziców zaangażowanych do organizacji imprezy oraz wnucząt. To spotkanie świadczyło o wzajemnym szacunku do siebie i o więzach rodzinnych.

Próbny test szóstoklasisty oraz spotkanie w GOK

W miniony czwartek 9 stycznia uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej przystąpili do próbnego egzaminu szóstoklasisty. Po egzaminie, uczniowie wraz z panią dyrektor Emilią Mikołajczyk udali się do GOK w Kłodawie, na spotkanie dzieci i młodzieży z emerytowanym nauczycielem, byłym dyrektorem szkoły podstawowej w Bierzwiennej Długiej panem Mieczysławem Paluszewskim. Tematem spotkania było Powstanie Styczniowe i omówienie przebiegu walk i bitew jakie miały miejsce w naszej okolicy, między innymi pod Cieplinami 10 lutego 1863r.

22 Finał WOŚP w Rysinach

12 stycznia 2014 roku odbędzie się 22 Finał WOŚP.
Zebrane w tym roku środki przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
Do tej szlachetnej akcji przyłączyli się również uczniowie naszego gimnazjum, którzy już od samego rana -w piątek 10 stycznia- wrzucali pieniądze do specjalnej skarbonki.
Zebrane fundusze zostały przekazane do najbliższego sztabu WOŚP, który znajduje się na w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie.