luty 2014

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału.
W tradycji chrześcijańskiej jest świętem przygotowującym do Wielkiego Postu.
Tego dnia dozwolone jest objadanie się słodyczami, najczęściej pączkami i faworkami.

Popularne do dziś jest staropolskie przysłowie: "Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła".

Kierując się tym przysłowiem Rada Rodziców przygotowała dla gimnazjalistów słodką niespodziankę.

Sprzedaż cegiełek

Dziś, tj. 24 lutego 2014r. ruszyła sprzedaż cegiełek przeznaczonych na budowę parkingu. Jako pierwsi okazję do zakupu blankietów o nominałach od 100zł do 5zł (konkretnie dostępne są wartości 100zł, 50zł, 20zł, 10zł i 5zł) mają mieszkańcy sołectwa Bierzwienna Krótka. W przyszłym tygodniu akcja będzie prowadzona na terenie sołectwa Luboniek.

Apel dotyczący bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych

Apel o zasadach zachowania bezpieczeństwa podczas ferii zimowych przygotowała klasa piąta pod kierunkiem pani Kingi Estkowskiej. Wiersze i piosenki prezentowane przez uczniów zawierały przestrogi przed różnymi niebezpieczeństwami. Wystarczy spojrzeć na zabandażowaną głowę ucznia i wszystko jest jasne. Jezioro, staw, zjazdy na sankach po pochyłościach terenu to tylko niektóre niebezpieczne miejsca z jakimi uczniowie mają styczność podczas ferii zimowych.
Oczywiście wszystkim życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku zimowego oraz powrotu do szkoły w dobrych humorach i w pełni sił!

Minikino w szkole

W naszej szkole filmy w 3D cieszą się dużym zainteresowaniem. 27 stycznia 2014r dzieci z klas 0-6 uczestniczyły w projekcji filmu pod tytułem
"Minionki rozrabiaja". Na twarzach naszych milusińskich zagościł uśmiech na półtorej godziny. Okulary okazały się strzałem w dziesiątkę.

Program "Owoce w szkole"

„Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” - to słowa znanej piosenki dla dzieci dotyczące zdrowego odżywiania. Wiadomo, że zdrowie to dobro najważniejsze i w związku z tym szkoła podstawowa drugi rok z rzędu przystąpiła do programu „Owoce w szkole”. Dzięki uczestnictwu w programie dzieci z klas 1-3 otrzymują regularnie porcję owoców, warzyw i soków owocowo - warzywnych. Ponadto podczas różnorodnych zajęć przygotowują smaczne i zdrowe sałatki owocowo- warzywne oraz kanapki.