Marzec 2014

Artyści cyrkowi w Bierzwiennej Długiej

W minioną środę szkołę podstawową w Bierzwiennej Długiej odwiedzili młodzi artyści cyrkowi z ukraińskiej grupy cyrkowej pod nazwą „O’Bimbolando”. Artyści zaprezentowali ciekawy a jednocześnie pełen humoru program artystyczny, który spotkał się z gorącym aplauzem wśród młodych widzów. Wśród występujących nie mogło zabraknąć klaunów bawiących dzieci, zaprezentowano również taniec z hula-hoop, tresurę psa oraz jazdę na monocyklu. Niewątpliwie największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudził pokaz z egzotycznym wężem - odważnych aby dotknąć węża nie brakowało.

U nas już wiosna !

21 marca - to pierwszy dzień wiosny,
22 marca- to Międzynarodowy Dzień Wody.
Uczniowie naszej szkoły postanowili, że połączą te dwa święta tworząc projekt, który będzie zawierał w sobie radość budzącej się do życia przyrody z troską o jej największe bogactwo - wodę.

Zadaniem każdej klasy było przygotowanie piosenki, skeczu lub scenki, która zawierałaby w sobie elementy odnoszące się do wiosny i wody.
Uczniowie do prezentacji przygotowywali się na godzinach wychowawczych oraz po zajęciach, pod opieką nauczycieli.

Jaką szkołę wybrać po gimnazjum?

W czwartek-20 marca- do rysińskiego gimnazjum przyjechali przedstawiciele dwóch szkół ponadgimnazjalnych.
Na początku swoją ofertę edukacyjną przedstawił Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu.
W czasie pokazu multimedialnego uczniowie zapoznali się z oferowanymi przez placówkę kierunkami nauczania. Kościelec, to już nie tylko szkoła o profilu rolniczym, ale także prawno -mundurowym, politechnicznym oraz teleinformatycznym.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur 2014r."

W czwartek- 20 marca- uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2014".

Uczniowie rozwiązywali zadania w dwóch kategoriach wiekowych -"Kadet" i "Junior". Testy konkursowe zawierały po 30 pytań o różnym stopniu trudności. Na ich rozwiązanie gimnazjaliści mieli 75 minut.

Zadania oraz termin konkursu są ustalane przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych " Kangourou Sans Frontieres".

Warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego

W dniu 18.03.2014r. odbyły się w naszym gimnazjum grupowe warsztaty z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Głównym celem zajęć było przygotowanie uczniów do trafnego wyboru przyszłej szkoły.
W warsztatach wzięli udział uczniowie klas III gimnazjum, którzy mogli zgłębić wiedzę na temat samego siebie oraz pozyskać informacje dotyczące aktualnej sytuacji na rynku pracy.
Zajęcia zostały przeprowadzone przez psychologa – doradcę zawodowego z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Kole - mgr Anetę Szablewską.

Program "Owoce w szkole"

Jak ważne jest zdrowe odżywianie wie każdy z nas.

Już po raz kolejny, w ramach programu „Owoce w szkole”, uczniowie klasy drugiej szkoły podstawowej propagowali zdrowy sposób odżywiania.

Nasi milusińscy, pod okiem wychowawczyni pani Anny Andrzejczak, uczyli się jak zdrowo i smacznie przygotować pełnowartościowe posiłki.

Tym razem własnoręcznie były przygotowywane apetyczne kanapki, które ze smakiem degustowali mali kucharze.

Film o ludziach," którzy potrafili pięknie umierać i pięknie żyć"

„Opowieść o wspaniałych ideałach braterstwa i służby, o ludziach, którzy potrafią pięknie umierać i pięknie żyć”- tak o bohaterach "Kamieni na szaniec " mówił autor tej lektury Aleksander Kamiński.

Większość z uczestników wycieczki, która odbyła się 10 marca 2014r. do kina "Helios" w Koninie, to uczniowie, którzy na lekcjach języka polskiego poznali historię "Zośki"," Alka" i "Rudego", członków grupy "Szarych Szeregów" walczących podczas II wojny światowej.

Życzenia od Samorządu Uczniowskiego

W tym roku szkolnym za obchody Dnia Kobiet w naszej szkole odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski, dlatego w imieniu męskiej części gimnazjum życzenia koleżankom, nauczycielkom oraz paniom z administracji i obsługi składali jego członkowie: Radek Rosiak, Kordian Walczyński oraz Kamil Pacholczyk.

Każda z pań oprócz życzeń otrzymała słodką niespodziankę.

Z uśmiechniętych twarzy obdarowanych można wywnioskować, że życzenia zdrowia, szczęścia, radości oraz " pogody ducha" sprawiły im wiele przyjemności.

"Pompeje"- nowe spojrzenie na historię

3 marca 2014r. uczniowie klas I i II naszego gimnazjum udali się do kina "Helios" w Koninie na najnowszy film Paula W.S. Andersona pt. "Pompeje".

Tragedię Pompejów, miasta zmiecionego z powierzchni Ziemi przez erupcję Wezuwiusza, uczniowie poznali już na lekcjach historii i języka polskiego, ale najlepszy nawet wykład nie jest w stanie oddać tego, co można było zobaczyć na ekranie.

Zastosowanie animacji komputerowej i efektów specjalnych sprawiło, że bez problemu młodzież przeniosła się do 79 r. naszej ery i była świadkiem niezwykłych wydarzeń.

Efekty sprzedaży cegiełek

Tutaj będziemy informować o kwotach ze sprzedaży cegiełek po zakończeniu akcji w poszczególnych sołectwach. Wpisy będą aktualizowane co tydzień. Wypada nadmienić, że ilość mieszkańców w poszczególnych sołectwach jest bardzo różna - są sołectwa większe i mniejsze, duże, średnie i małe.