Kwiecień 2014

Mistrzostwa powiatu w lekkiej atletyce - kwiecień 2014

We wtorek 29 kwietnia 2014 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce Gimnazjów.

Zawody te tradycyjnie odbyły się na stadionie przy Gimnazjum w Babiaku. Sportowej rywalizacji sprzyjała piękna słoneczna pogoda.

Naszą szkołę reprezentowało w tych zawodach 5 uczniów: Monika Mila, Patryk Sieradzki, Kacper Janicki, Konrad Bystrzycki, i Adrian Kanarek.

Najlepszym z naszych zawodników okazał się Konrad Bystrzycki, który zajął I miejsce w biegu na 300m.

Turniej gminny Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym 2014

29 kwietnia b.r. uczniowie naszej szkoły zmagali się w eliminacjach gminnych turnieju Bezpieczeństwo w Ruchy Drogowym.

Pisali test wiedzy dotyczący zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów oraz sprawdzali swoje umiejętności praktyczne na torze sprawnościowym.

Dodatkowo musieli wykazać się w konkurencji praktycznej, która dotyczyła udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej osobie poszkodowanej.

Zdrowo i smacznie

Oprócz klas początkowych nawyki zdrowego odżywiania zgłębiali również uczniowie klasy piątej.

W ramach przeprowadzanych na lekcjach pogadanek jak zdrowo i smacznie się odżywiać, uczniowie własnoręcznie przygotowali pyszne i zdrowe przekąski, stanowiące pełnowartościowy posiłek dla wytężonych nauką umysłów.

Trzeba przyznać iż kanapki wyglądały smakowicie.

Światowy Dzień Czekolady

  12 kwietnia przypadał Światowy Dzień Czekolady.

Społeczność uczniowska naszego gimnazjum Dzień Czekolady obchodziła w poniedziałek 14kwietnia.

Z tej okazji ( już w zeszłym tygodniu) uczniowie klasy I b przygotowali gazetkę tematyczną, na której przedstawili ciekawostki o czekoladzie i jej pozytywnym wpływie na organizm człowieka, a Samorząd Uczniowski (pod opieką pani Ewy Rosiak) ogłosił konkurs tematyczny, który swój finał miał na poniedziałkowym apelu.

Finał Gminnej Olimpiady Ekologicznej

11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 imienia Białych Górników w Kłodawie odbył się finał Gminnej Olimpiady Ekologicznej.

Gimnazjum nr 3 w Rysinach Kolonii reprezentowało troje uczniów: Michał Gaudyn, Karolina Gaudyn i Anita Paluszewska.

Do udziału się w Powiatowej Olimpiadzie Ekologicznej, która odbędzie się 29.04.2014 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole zakwalifikował się Michał Gaudyn, który w swojej kategorii wiekowej zajął 2. miejsce.

Gimnazjalista w nagrodę otrzymał cyfrowy  aparat fotograficzny.

Konkurs matematyczny PANGEA

W dniu 10 stycznia 2014 roku uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym PANGEA. Konkurs ten odbywa się równolegle w 11 krajach. Kraje uczestniczące w tym przedsięwzięciu to: Niemcy, Dania, Włochy, Austria, Polska, Portugalia, Szwajcaria, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Czechy i Węgry.

Warsztaty "Narkotyki a zdrowie psychiczne"

Dnia 02.04.2014r. uczniowie klas II i III naszego gimnazjum uczestniczyli w warsztatach z tematyki przeciwdziałania narkomanii.

Zajęcia zorganizowane zostały przez Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki na rok 2014.

Warsztaty to część gminnej kampanii, w ramach której uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę na temat szkodliwego wpływu narkotyków na organizm człowieka.

Warsztaty "Narkotyki a zdrowie psychiczne" prowadził trener Ośrodka Psychoprofilaktyki- "Nowa Perspektywa" z Krakowa.

Mistrzostwa gminy Kłodawa w biegach przełajowych - kwiecień 2014

W dniu 03-04-2014 r. odbyły się Mistrzostwa Gminy Kłodawa w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Zawody odbywały się na terenie stadionu miejskiego i przyległego do niego parku.

Uczniowie Zespołu Szkół w Rysinach rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych o tytuł najlepszego "przełajowca" w gminie. Nasi zawodnicy pobiegli bardzo dobrze i zajęli czołowe miejsca w swoich wyścigach.

9 uczniów Gimnazjum w Rysianch i 4 uczniów Szkoły Podstawowej w Bierzwiennej zakwalifikowało się do dalszego etapu zawodów - finału powiatowego w Przedczu.

Są to następujace osoby:

Sprawdzian szóstoklasisty

W dniu 1 kwietnia szóstoklasiści przystąpili do obowiązkowego sprawdzianu wiedzy po szkole podstawowej.

Sprawdzian kontroluje wiedzę ucznia oraz jego umiejętności. Ma ocenić, w jakim stopniu opanował on czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, w tym liczenie.

We wszystkich szkołach w całej Polsce odbywa się on w tym samym dniu i o tej samej godzinie, w terminie ustalonym przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

"Noe: Wybrany przez Boga"

Uczniowie klas I i II naszego gimnazjum
2 kwietnia 2014r. wzięli udział w wycieczce do kina "Helios " w Koninie na film "Noe: Wybrany przez Boga"(film był wyświetlany w technologii 3D.)

Darren Aronofsky, reżyser filmu, przedstawił historię potopu i ludzi, którym udało się przetrwać ten kataklizm.

Wycieczka została zorganizowana przez panie: Ewę Rosiak, Iwonę Łagodzińską i Renardę Pudło.