Czerwiec 2014

Udział w rajdzie pieszym TRAMP

18 czerwca miał miejsce rajd pieszy po ziemi kłodawskiej TRAMP organizowany corocznie przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kłodawie, Szkołę Podstawową nr 2 w Kłodawie oraz Kłodawskie Stowarzyszenie Szkolne "Rawita".

W rajdzie uczestniczyło pięć drużyn ze szkół z ziemi kłodawskiej, w tym drużyna "Skowronków" z Bierzwiennej Długiej. Tegoroczny rajd rozpoczynał się w szkole podstawowej w Bierzwiennej. To tutaj zjechały się wszystkie drużyny wraz z ich opiekunami.

Festyn rodzinny

Dni coraz dłuższe i cieplejsze. Dzieci chętniej spoglądają przez okno na piękno otaczającej ich przyrody. Wszędzie zielono, a słonko wysoko i wszyscy oczekują na wakacje.

Zanim jednak nastąpi letni odpoczynek od wiedzy, w dniu 15 czerwca odbył się coroczny festyn, na którym nasi młodzi milusińscy zaprezentowali się w programach artystycznych, a licznie zgromadzeni goście podziwiali ich talenty - ekspresję, umiejętności wokalne, taneczne i gimnastyczne.

Wycieczka do Warszawy

3 czerwca uczniowie klas 4-6 udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy, którą zorganizowała pani Renata Koperska.

Zwiedzanie zaczęliśmy od okolic Zamku Królewskiego i starej części miasta, gdzie zobaczyliśmy między innymi bazylikę archikatedralną pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela, w której znajduje się grób Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego. 

Wyróżnienie w konkursie plastycznym

W ramach profilaktyki, z okazji Europejskiego Dnia Promocji Zdrowia, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie zorganizował konkurs plastyczny pod hasłem "Nie pal".

Zadaniem dla uczestników było wykonanie plakatu na temat zagrożeń wynikających z palenia tytoniu. W konkursie tym wyróżnienie i nagrodę otrzymał uczeń klasy szóstej Adam Paluszewski.
Serdecznie gratulujemy!

Podsumowanie konkursu "Zbiórka zużytych baterii"

6 czerwca 2014r. na stadionie gminnym w Grzegorzewie odbyło się podsumowanie konkursu "Zbiórka zużytych baterii".

Była to dziewiąta edycja imprezy organizowanej przez Związek Międzygminny „Kolski Region Komunalny”. W konkursie wzięło udział trzydzieści placówek oświatowych z terenu powiatu kolskiego. W sumie wszystkie szkoły zebrały 2030 kg zużytych baterii.

Uczniowie Zespołu Szkół w Rysinach Kolonii zbierali baterie w dwóch kategoriach i zgromadzili :

- szkoła podstawowa - 26 kg,

- gimnazjum - 48 kg .

Finanse na budowę parkingu (z podziałem na wpływy i wydatki).

W tym miejscu będą podawane wpływy i wydatki związane z budową parkingu. Dane będą aktualizowane wraz ze zmianą stanu środków na inwestycję. W nawiasach obok kwot podane są daty wpływów i wydatków. Data przy ostatniej pozycji ("Stan środków po podliczeniu wpływów i wydatków") oznacza jedynie dzień aktualizacji wpisu bieżącego stanu konta na niniejszej stronie internetowej (nie rodzi żadnych skutków finansowych).

Dzień Dziecka

Kolejne święto już za nami - Dzień Dziecka, który w tym roku w szkole świętowaliśmy w poniedziałek, przywitał nas wyjątkowo deszczową aurą.

Ze względu na pogodę, uczniowie pozostali w szkole, gdzie przy dźwiękach muzyki tanecznej mogli tańczyć do woli. W międzyczasie mamy naszych uczniów dostarczyły drożdżówki oraz napoje zakupione przez Radę Rodziców szkoły podstawowej. Po tym posiłku regeneracyjnym, dzieci wróciły na parkiet szkolny.