Listopad 2014

"20 lat minęło..." pożegnanie p. Renardy Pudło

W piątek 28 listopada po raz ostatni lekcję historii przeprowadziła p. Renarda Pudło.

Po niemal 20 latach pracy w szkole w Rysinach Kolonii, pani Renarda przeszła na pedagogiczną emeryturę.

Uczniowie naszego Gimnazjum przygotowali uroczysty apel na którym podziękowali swojej nauczycielce i wychowawczyni za wszystkie lata pracy. Specjalne podziękowania złożyli uczniowie, rodzice, pracownicy i dyrektor szkoły.

Spotkanie z tancerzami zespołu ludowego

W dniu dzisiejszym szkołę podstawową w Bierzwiennej Długiej odwiedzili tancerze zespołu ludowego "Witowo" państwo Emilia i Krzysztof Wykpiszowie z Osieka Małego.

Tancerze zaprezentowali się w pięknym, ludowym stroju łowickim, przybliżając wszystkim poszczególne jego elementy.

W trakcie spotkania nasi goście zaprezentowali tańce ludowe różnych regionów Polski, między innymi polkę, kujawiaka, oberka, taniec "trzeciak" oraz taniec "brzuchaty".

Andrzejki

Dzień przed zabawą andrzejkową gimnazjalistów czyli 26 listopada odbyły się "Andrzejki" dla uczniów szkoły podstawowej.

Atrakcji było co niemiara: tańce z balonami, tance z przeszkodami czyli ze skakanką, tańce pod porzeczką, lanie wosku i układanie butów. Odbyły się również konkursy dla poszczególnych klas, w których nie było przegranych a wszyscy byli zwycięzcami i każdy otrzymał mały upominek.

Program "Owoce w szkole"

Podobnie jak w latach ubiegłych szkoła podstawowa uczestniczy w programie "Owoce w szkole".

W ramach programu uczniowie klas 1-3 otrzymują regularnie porcję owoców, warzyw i soków owocowo-warzywnych.

Ponadto podczas zajęć uczniowie utrwalają sobie wiedzę na temat zdrowego odżywiania, przygotowując zdrowe i smaczne posiłki: kolorowe kanapki i pyszne sałatki.

Spotkanie ze Strażą Miejską

W dniu 20 listopada uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej z Kłodawy.

Celem spotkania była pogadanka na temat zachowania i przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali do funkcjonariuszy odblaski.

Narodowe Święto Niepodległości

Montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości przygotowali również uczniowie szkoły podstawowej.

W tym roku w programie artystycznym wystąpili uczniowie klasy drugiej, trzeciej oraz czwartej. Nad całością czuwały panie: Dorota Lewandowska, Anna Andrzejczak, Kinga Estkowska, Maria Kurpik. Oprawą muzyczną zarządzał pan Robert Kowalewski.

Narodowe Święto Niepodległości 2014

„Urodziliśmy się już w wolnym kraju, ale powinniśmy przywoływać w tym dniu emocje tych, którzy wywalczyli dla Polski niepodległość – wzruszenie, dumę i radość”, Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, fragment listu do nauczycieli, uczniów i rodziców.

Uczniowie klas trzecich Gimnazjum w Rysianch przygotowali uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Przpomnieli nam historię tego święta, oraz odpowiadali na pytanie: "Co to jest Ojczyzna"

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze polskie œświęto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Dlaczego 11 listopada?

Uczniowie gimnazjum zebrali 1148 kg makulatury!

Od 2012 r. w  organizujemy  w gimnazjum zbiórkę makulatury.

Celem akcji jest zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów (praktyczna edukacja ekologiczna) i  wdrażanie uczniów do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych.

Każde zebrane 60 kg makulatury to uratowane 1 drzewo.

Uczniowie gimnazjum zebrali w tym roku szkolnym 1148 kg makulatury !

Akcja zbiórki makulatury prowadzona była w dwóch kategoriach:

ranking klas oraz ranking indywidualny.

Sprawozdanie finansowe po pierwszym etapie budowy parkingo przyszkolnego - stan na 4 XI 2014r.

Zakończyliśmy pierwszy etap budowy parkingu przyszkolnego w Bierzwiennej sąsiadującego z kościołem pod wezwaniem św. Dominika. Poniżej zamieszczamy treść sprawozdania finansowego przedłożonego przez inwestora - Komitet budowy parkingu przy Stowarzyszeniu "Nasza Szkoła" w Bierzwiennej Długiej: