luty 2015

Remont klas lekcyjnych

Podczas gdy dzieci beztrosko spędzają czas, w szkole w najlepsze trwają remonty i porządki.

Dzięki pomocy rodzicom naszych uczniów odmalowane zostały dwie sale lekcyjne: sala nr 3, w której pracowali pan Tomasz Andrzejczak, pan Mariusz Kubiak i pan Zbigniew Miętus oraz sala nr 6, którą odmalowali pan Mariusz Jankowski, pan Krzysztof Rosiak i pan Krzysztof Wypych.

Po feriach więc uczniowie klasy pierwszej i trzeciej będą cieszyć się z czystych i odmalowanych klas.

Ferie w szkole

"W czasie ferii trzymaj formę" - to hasło, które przyświeca tegorocznej przerwie międzysemestralnej w szkole podstawowej.

Dla uczniów przygotowano szereg atrakcji: w poniedziałek 16 lutego udali się na basen i kręgielnię do Kutna, we wtorek na chętnych czekało własnoręczne wykonanie i skonsumowanie zdrowych potraw i przekąsek, natomiast w środę uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności artystyczne biorąc udział w konkursie plastycznym promującym zdrowy styl życia.

Apel dotyczący zachowania bezpieczeństwa w czasie ferii

13 lutego uczniowie klasy szóstej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny dotyczący bezpieczeństwa w czasie ferii.

W dowcipny i przystępny sposób zaprezentowali scenkę obyczajową przypominającą nam wszystkim o niebezpieczeństwach jakie niesie ze sobą zima i o zachowaniu zdrowego rozsądku w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych.

Uczniów przygotowała i nad całością czuwała pani Kinga Estkowska.

Pasowanie na czytelnika

5 lutego 2015 r. uczniowie klasy I odwiedzili bibliotekę szkolną.

Zostali przywitani przez uczniów klasy IV, którzy przygotowali dla nich krótkie przedstawienie, dotyczące traktowania i sposobu obchodzenia się z książką. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników biblioteki.

Po zapoznaniu się z regulaminem wypożyczalni, uczniowie mogli wypożyczyć "pierwszą" książkę. Na zakończenie uroczystości otrzymali symboliczne upominki oraz dyplom pasowania na czytelnika.

Choinka szkolna

We wtorek 3 lutego w świetlicy wiejskiej w Bierzwiennej Długiej dla uczniów szkoły podstawowej odbyła się zabawa choinkowa.

Oprawę muzyczną zapewnił pan Robert Kowalewski. Nad regeneracją sił wszystkich bawiących się czuwały jak zwykle kochane mamy, przygotowując smaczny posiłek oraz zimne i ciepłe napoje.

Na choinkę przybył także Święty Mikołaj przynosząc wór pełen prezentów.