Kwiecień 2015

Gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym

W piątek 24 kwietnia miały miejsce gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych.

Zawody odbyły się dwóch kategoriach: kategorii dziewcząt i chłopców. Drużynę dziewcząt reprezentowały i pierwsze miejsce wywalczyły:

Kinga Bystrzycka
Gabriela Kochańska
Marta Kochańska
Alicja Łagodzińska
Anna Sowińska
Agata Sędziak

Drużynę chłopców reprezentowali i drugie miejsce wywalczyli:

Mateusz Brzeziński
Łukasz Kacprzak z Tarnówki
Jakub Mila
Wiktor Rosiak
Mateusz Wawrzyniak.

Drzwi Otwarte w Przedszkolu

W piątek 24 kwietnia szkoła podstawowa zorganizowała Drzwi Otwarte Przedszkola dla dzieci z rocznika 2010, które od września rozpoczną swoją edukację szkolną.

Tego dnia rodzice wraz ze swoimi pociechami mogli zapoznać się z murami szkoły i jej z zapleczem. Dla wszystkich przybyłych miłych gości przygotowano również niespodziankę - przedszkolaki pod kierunkiem wychowawczyni p. Iwony Skibińskiej zaprezentowały się w sztuce "Kopciuszek".

Po występach na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez mamy przedszkolaków.

Sprawdzian trzecioklasisty

9 kwietnia uczniowie klasy trzeciej szkoły podstawowej wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty.

Jest to coroczna akcja Operonu i Grupy Polskapresse mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Test dostarcza szkołom informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.

Zebraliśmy ponad 150 kg nakrętek !

Uczniowie naszego gimnazjum już od kilku lat zbierają nakrętki na rzecz podopiecznych Fundacji PODAJ DALEJ.

Dzięki temu, za środki uzyskane z ich sprzedaży, Fundacja zakupiła trzy wózki inwalidzkie do koszykówki, wsparła też leczenie jednej z zawodniczek Konińskiego Stowarzyszenia Sportowego MUSTANG (na ten cel uzyskano ponad 9 tys. zł!). Więcej o działaniach fundacji przeczytasz na stronie http://podajdalej.org.pl

Poznajemy świat zwierząt

W dniu 7 kwietnia uczniów szkoły podstawowej odwiedziła pracownica zoo w Płocku wraz z nietypowym gościem - jaszczurką o nazwie agama brodata.

W trakcie spotkania uczniowie zapoznali się z tym nietypowym zwierzęciem, jego zwyczajami i sposobem odżywiania. Wśród uczestników nie brakło tych odważnych, którzy z chęcią dotykali to nietypowe zwierzę.

Uczniowie dowiedzieli się również wielu ciekawych informacji o innych zwierzętach żyjących w płockim zoo, które w obecnie liczy ok. 3000 zwierząt w blisko 300 gatunkach.

Nadeszły dni prawdy...

Chwila po zajęciu miejsc w sali    fot. Robert Banasiak

W dniach 21-23 kwietnia nasi gimnazjaliści zmagali się z przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną testami kompetencji.

W sumie w ciągu 3 dni należało przystąpić do 6 egzaminów (po 2 dziennie). Pierwszego dnia sprawdzano wiedzę z zakresu przedmiotów humanistycznych (przed południem z historii i WOS-u, po południu z języka polskiego).

Nauczycieli mocno niepokoi fakt, że uczniowie zgodnie określili te egzaminy jako łatwe (w takich wypadkach z reguły rzeczywiste wyniki znacznie odbiegają od subiektywnych odczuć zdających - cóż... pożyjemy, zobaczymy).

Mistrzostwa powiatu w biegach przełajowych 2015

W piątek 17 kwietnia 2014 roku, nasi uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Kolskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Zawody te po raz kolejny odbyły się na leśnych terenach w Przedczu. Trasa biegu była bardzo trudna technicznie, a dystans jaki musieli pokonać biegacze, wymagał od nich niezwykłej wytrzymałości. Poszczególne roczniki, pokonywały od 1200 do 2000m biegu.

Z pośród uczniów naszej szkoły najlepiej pobiegli:

"6. Bieg Katyński" w Wólce Czepowej

10 kwietnia 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w "6. Biegu Katyńskim" organizowanym przez szkołę w Wólce Czepowej.

Szkoła prowadzona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich, po raz szósty organizowała uroczystości dla uczczenia pamięci ofiar narodowości polskiej zamordowanej w roku 1940 przez NKWD w Katyniu.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2015

9 kwietnia 2015r. w Gimnazjum Nr 1 w Kłodawie odbyły się miejsko - gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Turniej składał się z części teoretycznej i praktycznej. Nasze gimnazjum reprezentowała trzyosobowa grupa uczniów w składzie:

  • Weronika Kubiak,
  • Arkadiusz Ruszkowski,
  • Adrian Okoński.

 Zespołowo uczniowie zdobyli I miejsce i będą reprezentowali naszą gminę na etapie powiatowym turnieju, który odbędzie się w Barłogach.

Sprawdzian szóstoklasisty

1 kwietnia uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej przystąpili do napisania sprawdzianu obejmującego wiadomości z sześciu lat nauki.

W tym roku sprawdzian wyglądał inaczej niż w latach ubiegłych ponieważ składał się z dwóch części. Pierwszą część sprawdzianu stanowiły zadania humanistyczno-matematyczne, natomiast po przerwie uczniowie przystąpili do napisania drugiej części sprawdzianu tym razem z języka nowożytnego, a w przypadku uczniów z Bierzwiennej Długiej - z języka angielskiego.
Wyniki sprawdzianu będą ogłoszone w czerwcu.

Pokaz tworzenia ozdób wielkanocnych

Tuż przed świętami wielkanocnymi uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w pokazie tworzenia ozdób wielkanocnych prezentowanych panią Annę Milę.

Spotkanie z tą utalentowaną artystką ludową zorganizowała kierownik Filii Biblioteki Publicznej w Kłodawie oddział w Bierzwiennej Długiej pani Elżbieta Stępień.

W trakcie pokazu uczniowie mieli okazję przyjrzeć się oraz własnoręcznie wykonać wielkanocne pisanki, zajączki, koszyczki przy użyciu nieskomplikowanych i ogólnodostępnych materiałów. Tak przygotowane dekoracje mogą pięknie zdobić nasze wielkanocne stoły.