Maj 2015

Gminny konkurs wiedzy o Janie Pawle II

"Święty Jan Paweł II w naszej pamięci"- pod takim hasłem odbyła się 18 maja VII edycja gminnego konkursu o Janie Pawle II, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Lubońku. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach- klasy IV-VI: konkurs wiedzy o świętym i klasy I-III: konkurs prac plastycznych. W tym roku naszą szkołę reprezentowały Martyna Janikowska i Marta Kochańska z klasy VI oraz Agata Rzetelska z klasy V. Możemy być dumni, ponieważ Martyna Janikowska zdobyła I miejsce w konkursie wiedzy, a należy dodać, iż w ubiegłym roku również nie miała sobie równych. Gratulujemy!

Święto Patrona Szkoły Podstawowej

Kwiecień to miesiąc szczególny w życiu szkoły podstawowej. To właśnie w tym miesiącu (15 kwiecień) przypada rocznica urodzin patrona szkoły, generała dywizji Wojska Polskiego i dowódcy "Armii Poznań" Tadeusza Kutrzeby. Na tę szczególną rocznicę uczniowie przygotowali uroczysty apel słowno-muzyczny, nad którym czuwała p. Renata Koperska. Po uroczystości zostały zapalone znicze przy pomniku Armii Poznań, znajdującym się na terenie szkoły.

Medalowe starty gimnazjalistów - Babiak 2015

11 maja 2015 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce.

Zawody odbyły się w Babiaku na odnowionym boisku lekkoatletycznym przy Gimnazjum. Startowaliśmy w sprintach, biegach średnich, sztafetach i konkurencjach technicznych.

Nasi uczniowie czuli się doskonale na nowym tartanie i zdobyliśmy wiele medali indywidualnie i w biegu sztafetowym. Piękna słoneczna pogoda pomagała sportowcom i sprzyjała uzyskiwaniu dobrych wyników.

Oto nasi medaliści:

Laureaci konkursu plastycznego "Rodzinny portret"

Konkurs plastyczny organizowany przez GOK w Kłodawie, którego mottem przewodnim było wykonanie portretu rodzinnego wyłonił swoich laureatów.

Jest nam miło poinformować wszystkich naszych czytelników, iż w kategorii szkół podstawowych mamy swoich zwycięzców: drugie miejsce za swoją pracę zajęła Alicja Mikołajczyk z klasy trzeciej, a miejsce trzecie zajęła praca wykonana przez Elżbietę Dębską również z klasy trzeciej. Gratulujemy!

Adrian Okoński najlepszy w powiecie!

30 kwietnia 15 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazjalne uczestniczyło w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Barłogach.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem - w kategorii gimnazja - okazał się Adrian Okoński.

To Adrian najlepiej rozwiązał test wiedzy, udzielił pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz wykazał się umiejętnościami jazdy na rowerze po torze przeszkód.