Czerwiec 2015

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w Rysinach

W piątek 26 czerwca 2015 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny w naszym Gimnazjum.

Wszyscy uczniowie odebrali swoje świadectwa. Najlepsi otrzymali gratulacje i nagrody książkowe wręczane przez Dyrektora szkoły i wychowawców. Uczniowie klas III pożegnali się z nauczycielami i przyjaciółmi z klas niższych.

Podczas apelu uczniowie i pracownicy szkoły pożegnali także odchodzącą na emeryturę p. Mariannę Kędzierską.

Bal szóstej klasy

W środę, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, w świetlicy wiejskiej odbył się bal szóstej klasy.

Uroczystość przygotowali rodzice tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej. Na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek i napoje.
Spotkanie to było niewątpliwie okazją do wspólnej zabawy i radości, ale też wspomnień, których nazbierało się w trakcie tej siedmioletniej kariery szkolnej.

Żywa lekcja historii

"Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli podróż przez Polskę pierwszych Piastów"- pod takim hasłem odbył się spektakl historyczny w szkole podstawowej zaprezentowany przez agencję widowisk historycznych "Arkona".

Aktorzy biorący udział w przedstawieniu przybliżyli uczniom okres między rokiem 956 a 1138. Spektakl zawierał elementy interaktywne a także scenki z pokazami walk wojów średniowiecznych.

Widzowie mieli również możliwość bezpośredniego kontaktu z replikami przedmiotów używanych w Polsce pierwszych Piastów.

Konkurs poezji patriotycznej

Miło nam poinformować, iż 28 maja uczeń klasy szóstej Łukasz Kacprzak zdobył 3 miejsce w konkursie recytatorskim poezji patriotycznej organizowanym przez szkołę w Wólce Czepowej.

Konkurs miał miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie.

"Nie wyrzucaj tak jak leci, z głową segreguj śmieci"

Pod takim hasłem odbył się konkurs plastyczny zorganizowany przez Kluby Popołudniowych Książkolubów i Przyrodnika przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kole oraz Filię Dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.

Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice klasy trzeciej szkoły podstawowej: II miejsce zajęła praca Amelii Mikołajczyk, natomiast praca Beaty Potkańskiej zajęła III miejsce.

Festyn rodzinny

Festyn rodzinny w szkole podstawowej już za nami.

Impreza rozpoczęła się punktualnie o godzinie 15.00 powitaniem zebranych gości i uczestników. Wydarzenie uświetniły występy artystyczne dzieci ze wszystkich klas szkoły podstawowej, które zaprezentowały piosenki, scenki, skecze oraz tańce ćwiczone pod czujnym okiem wychowawców.

Wśród wielu atrakcji były przejażdżki bryczką oraz przejażdżki konne. Najmłodsi mieli okazję skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni oraz spróbować waty cukrowej.

Dzień Dziecka

Pomysłów na świętowanie Dnia Dziecka jest wiele. Uczniowie szkoły podstawowej wybrali sposób: zdrowo i na sportowo!

W tym dniu uczniowie klas 4-6 rozegrali między sobą mecze w piłkę nożną oraz w piłkę koszykową. Również klasy młodsze aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu grając w różnego rodzaju gry zespołowe.

Oprócz rozgrywek sportowych uczniowie samodzielnie przygotowywali pyszne i zdrowe przekąski oraz uczestniczyli w zajęciach plastycznych, tworząc makietę miasta.

Dzień Mamy

Dzień Mamy to jedno z najważniejszych świąt w ciągu całego roku. Przecież to Mama jest jedyną osobą, która troszczy się o nas bez żadnych oczekiwań.

Dlatego co roku nauczyciele pomagają uczniom wyrazić ich miłość do mam organizując Dzień Mamy. Były piosenki, wierszyki, scenki rodzajowe oraz życzenia dla kochanych mam.

Po prezentacji słowno–muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku.