Wrzesień 2015

Gimnazjaliści w Licheniu

Gimnazjaliści przed bazyliką

30 września miała miejsce diecezjalna pielgrzymka gimnazjalistów do Lichenia.

Wydarzenie dedykowane było dla trzecioklasistów, ale my zabraliśmy również pierwszaków. Na początku mogliśmy wysłuchać koncertu pieśni religijnych w wykonaniu zespołu "Jordan" ze Zduńskiej Woli. W przerwie koncertu pani Patrycja Hurlak opowiedziała historię swojego zerwania z okultyzmem i nawrócenia na wiarę chrześcijańską.

Pasowanie na ucznia

Z radością pragniemy zakomunikować, iż 29 września 2015r. w świetlicy wiejskiej w Bierzwiennej Długiej miało miejsce ślubowanie klasy pierwszej.

Do grona uczniów szkoły podstawowej weszło dziewiętnastu pierwszoklasistów. W uroczystościach wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz rodzice naszych uczniów. Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców klasy pierwszej.

Nad całością występu czuwała wychowawczyni klasy pierwszej - pani Anna Andrzejczak.

Próbny alarm pożarowy w Gimnazjum w Rysinach

Próbny alarm pożarowy w Gimnazjum w Rysinach - zbiórka w punkcie ewakuacji

W piątek 25 września odbył się próbny alarm pożarowy w Gimnazjum w Rysinach.

Pierwszą godzinę lekcyjną przewał sygnał alarmowy. Wszyscy uczniowie zostali sprawnie ewakuowani ze szkoły do wyznaczonego punktu zbiórki.

Po przeliczeniu uczniów i personelu oraz sprawdzeniu budynku, wszyscy powrócili do swoich zajęć. Na szczęście był to tylko próbny alarm przeprowadzony w celach szkoleniowych.

Z wizytą w bibliotece

W piątek 11 września uczniowie z klas 0-III, pod opieką pani Kingi Estkowskiej oraz pani Marii Kurpik, udali się do Biblioteki Publicznej w Bierzwiennej Długiej.

Uczniowie poznali pracę bibliotekarki - p. Elżbiety Stępień, czytali i oglądali książeczki, korzystali z komputerów, poznali katalog alfabetyczny, księgozbiór podręczny oraz układ książek w bibliotece. Bibliotekarka wytłumaczyła im, jak mogą zapisać się do biblioteki i korzystać z jej zbiorów.

Wzór zwolnienia ucznia

Prosimy o wypisywanie zwolnień uczniom wg poniższego wzoru:

Proszę o zwolnienie mojego dziecka ................................. po ..... godzinie lekcyjnej
w dniu .................. .
Oświadczam, że biorę odpowiedzialność za bezpieczeństwo syna/córki w ww. dniu od
godziny ........ .

                                                                            (podpis rodzica/opiekuna)

Harmonogram spotkań z rodzicami

TERMINARZ ZEBRAŃ Z RODZICAMI w Szkole Podstawowej im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Bierzwiennej Długiej W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

  1. Zebranie ogólne z rodzicami dotyczące organizacji pracy w nowym roku szkolnym 2015/2016 - wrzesień 2015r.

  2. Zebranie ogólne z rodzicami na temat: Plan pracy szkoły w roku szkolnym 2015/2016 oraz zebrania klasowe , wybór trójek klasowych.- wrzesień 2015r.

  3. Zebranie z trójkami klasowymi w sprawie organizacji zabawy andrzejkowej dla dzieci. - listopad 2015r.

ZałącznikWielkość
Microsoft Office document icon Harmonogram zebrań z rodzicami44.5 KB

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Rok szkolny 2015/2016 został rozpoczęty uroczystym apelem, który otworzył Dyrektor Szkoły pan Sylwester Jóźwiak witając wszystkich gości, uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz pracowników obsługi szkoły.

Szczególnie serdecznie witamy w naszych murach najmłodsze dzieci, które w tym roku rozpoczną swoją przygodę z nauką oraz dzieci, które dołączyły do nas i będą realizować obowiązek szkolny w szkole podstawowej w Bierzwiennej Długiej.