Październik 2015

Kasztanobranie 2015

Środa - 27 października- była ostatnim dniem akcji " Kasztanobranie 2015" w Zespole Szkół w Rysinach -Kolonii.

Nasza placówka do tej akcji przystąpiła po raz trzeci. W tym roku nasi uczniowie zebrali 950,2 kg kasztanów.

Tak samo jak i w tamtym roku opiekunowie zbiórki, pani Ewa Rosiak i pan Rafał Marcinkowski, postanowili przyznać nagrody dla uczniów, którzy najaktywniej uczestniczyli w tej akcji.

W rywalizacji indywidualnej przyznano:

Zbiórka makulatury 2015

W dniach 19 -23 października trwała w naszym gimnazjum zbióka makulatury. Akcja została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Haliny Szerwińskiej i Iwony Łagodzińskiej.
Młodzież w ciągu tych kilku dni zebrała ponad 2 tony makulatury.

Indywidualnie najwięcej tego surowca zebrali:

I miejsce - Dominika Olejniczak 425,8 kg,
II miejsce - Ada Rosiak 354,5 kg,
III miejsce - Hubert Redziak 303,5 kg.

Wyróżnienia:
Kacper Kuciński, Adam Paluszewski, Jacek Sowiński, Filip Szerwiński.

W rywalizacji klas :

Stypendia 2015

19 października 2015 r. po raz jedenasty zostały wręczone stypendia dla zdolnej, ale niezbyt zamożnej młodzieży naszego gimnazjum .

W tym roku szkolnym stypendium finansowane przez Towarzystwo Samorządowe i Stowarzyszenie „Rozwój Lokalny i Edukacja” w Rysinach otrzymały: Miriam Buszka, Agata Marciniak i Amelia Borzuchowska.

Smacznie, zdrowo, kolorowo!

Wiemy jak ważna jest zbilansowana dieta w naszym życiu. Propagowanie zdrowych, a zarazem smacznych nawyków żywienia od najmłodszych lat, procentuje na przyszłość.

W naszej szkole, uczniowie klasy pierwszej pod okiem wychowawczyni p. Anny Andrzejczak, uczyli się przygotowywać posiłki, które oprócz tego są smaczne to jeszcze stanowią świetną alternatywę do słodyczy.

"Moje Miejsce"-prezentacja projektu

„Moje miejsce” to wyjątkowy projekt, w którym uczniowie zmierzają do realizacji tego, co jest dla nich ważne, a mianowicie do zmiany miejsca, w którym się uczą.

Dzięki projektowi, który w naszym gimnazjum był realizowany od listopada 2014 r. do października tego roku, młodzież doświadczyła tego, że stawiane przed sobą wyzwania można realizować nie tylko samodzielnie, ale do współpracy można zaprosić mieszkańców okolicznych miejscowości i władze gminy.

Jesienny złaz hacerski

W dniach 2-3 października odbył się jesienny złaz harcerski drużyn harcerskich powiatu kolskiego.

Tegoroczny złaz miał miejsce w szkole podstawowej nr 2 w Kłodawie. Nie zabrakło tam również XII Drużyny im. gen. Bema z Bierzwiennej Długiej.

Pierwszego dnia na uczestników czekało szereg atrakcji: tor przeszkód, zabawy z chustą, kurs udzielania pierwszej pomocy, ognisko, przy którym śpiewano piosenki harcerskie i pieczono kiełbaski, a wieczorem odbyła się dyskoteka integracyjna.

„Misja Przyroda – Zielone Szkoły w Parkach Narodowych”

Uczniowie Gimnazjum w Rysianch podczas pobytu w Borach Tucholskich

Misja Przyroda to cykl zajęć przyrodniczych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którego celem jest budowanie wśród młodzieży wiejskiej świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu i kraju.

W realizacji tego projektu wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum.

5- dniowy wyjazd do Parku Narodowego ”Bory Tucholskie” odbył się w dniach 28.09-02.10.2015r. W tym czasie uczniowie wcielili się w rolę odkrywców i badaczy, których zadaniem było poznanie walorów przyrodniczych parku.