Grudzień 2015

Jasełka

We wtorek 22 grudnia w szkole podstawowej odbyły się Jasełka. W tym roku w przedstawieniu wystąpili uczniowie klasy czwartej wspomagani przez koleżankę i kolegę z klasy piątej i szóstej. Nad całością czuwał pan Robert Kowalewski i pani Maria Kurpik, scenografię pomagała przygotować pani Kinga Estkowska. Po występach uczniowie udali się do swoich klas na przygotowane wigilie klasowe.

Konkurs plastyczny "Stroik Świąteczny"

Tuż przed świętami uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym, którego motywem przewodnim było wykonanie stroika świątecznego. Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna w Kłodawie. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

klasa "0"
Łucja Lewandowska

klasa I
Małgorzata Kubiak
Julia Kwapińska
Natalia Rosiak

klasa III
Julia Michalak
Oliwia Górska
Amelia Chrzanowska
Oliwia Szymańska

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Pogotowie Świętego Mikołaja

Tradycją stała się już w szkole podstawowej zbiórka trwałej żywności w ramach akcji charytatywnej "Pogotowie Świętego Mikołaja" (organizowanej przez Koniński Bank Żywności i Towarzystwo Samorządowe). W trakcie trwania akcji przynoszono do szkoły produkty spożywcze o przedłużonej trwałości, a dodatkowo uczniowie zbierali produkty pełniąc dyżury w sąsiadujących ze szkołą podstawową sklepach - państwa Włudarczyków i państwa Winieckch, za co serdecznie dziękujemy.

Zbiórka publiczna

Społeczny Komitet Budowy Parkingu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ZBIÓRCE PUBLICZNEJ, która przeprowadzona będzie przez Strażaków z Bierzwiennej Długiej po Pasterce oraz Mszach Świętych pierwszego dna Świąt Bożego Narodzenia.

Za każde 10 zł przekazane do puszki ofiarodawca otrzyma upominek w postaci świątecznego pierniczka. Upominki przygotowali uczniowie Zespołu Szkół z Bierzwiennej i Rysin.

Świąteczne wypieki

W piątek 18 grudnia w szkole podstawowej dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowaniu pierników świątecznych przeznaczonych na zbiórkę publiczną, która odbędzie się w kościele pod wezwaniem świętego Dominika w Bierzwiennej Długiej po mszy świętej wigilijnej oraz po mszach świętych w Boże Narodzenie. Pod okiem nauczycieli uczniowie wyrabiali ciasto, formowali kształty i wypiekali świąteczne pyszności.

Szkolny konkurs plastyczny z okazji Święta Górnika

4 grudnia to data szczególna w naszej społeczności. Uczniowie klas 0-III upamiętnili ten dzień biorąc udział w szkolnym konkursie plastycznym z okazji Święta Górnika.
Prace wykonano dowolną techniką. Jury miało bardzo trudne zadanie. W ostateczności wyróżniono następujące prace:

Klasa '0"
Mikołaj Duszyński - I miejsce
Kacper Michalak- II miejsce
Krzysztof Pietrzak - III miejsce

Klasa I
Wiktoria Sieradzka- I miejsce
Zuzanna Sędziak- II miejsce
Natalia Rosiak - III miejsce
Małgorzata Kubiak - wyróżnienie

Konkurs Bożonarodzeniowy "Moja choinka"

Konkurs Bożonarodzeniowy pt. "Moja Choinka" organizowany przez GOK w Kłodawie cieszył się dużym zainteresowaniem w szkole podstawowej. Zadaniem uczniów było wykonanie choinki z materiałów jak najbardziej ekologicznych. Pomysłowość, kreatywność i piękno wykonanych prac była zaskakująca.
Wśród nagrodzonych znalazły się prace wykonane przez dzieci z naszej szkoły:

Klasa "0"
Mikołaj Duszyński - II miejsce

Zdrowo i kolorowo w klasie piątej

Uczniowie klasy V w ramach edukacji prozdrowotnej przygotowali zdrowe i kolorowe kanapki, sałatki z warzyw i owoców oraz desery na bazie jogurtu naturalnego. Tym samym dowiedzieli się jak należy prawidłowo odżywiać się, a co szkodzi ich zdrowiu. Zadbali również o estetykę potraw i jakość produktów.