Styczeń 2016

Dla Babć i Dziadków od uczniów ze szkoły podstawowej

W związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka, wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości, długich lat życia oraz wszelkiej pomyślności. Dzień Babci i Dziadka jest okazją podziękować Wam za ofiarowane serce, dobroć, cierpliwość i miłość, którymi darzycie swoje wnuki każdego dnia- żyjcie w zdrowiu 100 lat! Tego z całego serca życzą uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bierzwiennej Długiej, którzy mają cudowne Babcie i wspaniałych Dziadków.

Bezpieczne ferie

Pierwsza część roku szkolnego 2015/2016 dobiegła końca. Przed nami czas wypoczynku i relaksu. Pamiętajmy aby ten wypoczynek przebiegał przede wszystkim bezpiecznie. Do tego zachęcali nas w odegranej scence uczniowie klasy piątej, jednocześnie przestrzegając przed czyhającymi na nas niebezpieczeństwami. Do występu uczniów przygotowała wychowawczyni klasy pani Kinga Estkowska.

Choinka szkolna

13 stycznia był dniem wyjątkowym dla naszych uczniów. W tym dniu odbyła się bowiem "Choinka szkolna".
Od godziny 14.00 świetlica wiejska zaczęła wypełniać się miłośnikami tańca i dobrej zabawy.
Dzieci nie trzeba było do zabawy specjalnie namawiać, a na zmęczonych, głodnych i spragnionych uczestników czekał smaczny posiłek i gorąca herbata, przygotowane przez kochane mamy.
Punktem kulminacyjnym choinki było przybycie Mikołaja. Uczestnicy imprezy z niecierpliwością czekali na swoją paczkę. Wszyscy chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć z Mikołajem.

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Pierwszoklasiści wzięli udział w ogólnopolskim programie "Akademia Bezpiecznego Puchatka" .

Celem tego programu było przekazanie dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i korzystania z Internetu. Dodatkowo program został rozbudowany o treści związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności.

Próbny sprawdzian klasy szóstej

W poniedziałek 11 stycznia uczniowie klasy szóstej przystąpili do napisania próbnego sprawdzianu obejmującego zakres wiadomości z sześciu lat nauki w szkole podstawowej. Podobnie jak w roku ubiegłym, sprawdzian składał się z dwóch części: pierwsza część obejmująca materiał z języka polskiego i matematyki trwała 80 minut, druga część sprawdzianu to język angielski, na napisanie którego uczniowie mieli 45 minut.