luty 2016

Konkurs recytatorski

W piątek 26 lutego w GOK w Kłodawie odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego dla szkół podstawowych "Czerwieńcie, zieleńcie się słowa".

W grupie wiekowej uczniów klas IV-VI uczeń klasy czwartej Gracjan Janikowski zdobył nominację do udziału w kolejnym etapie konkursu.

Pasowanie na czytelnika

Czwartek 25 lutego był dniem wyjątkowym dla pierwszoklasitów - zostali uroczyście pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Jak widać na załączonych zdjęciach, uczniowie przybyli do szkoły przebrani za postaci z bajek, czytali wypożyczone przez siebie książeczki a także uczestniczyli w projekcji filmu "Królewna Śnieżka".

Turniej wiedzy pożarniczej

W dniu 17 lutego b.r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w miejsko - gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: " Młodzież zapobiega pożarom".

Naszą placówkę reprezentowali uczniowie gimnazjum - Łukasz Kacprzak i Wiktor Olszewski oraz szkoły podstawowej - Mateusz Betlej i Bartosz Perkowski.

W małym kinie ...

Z racji przypadających w niedzielę "Walentynek", poniedziałek 15 lutego był dniem, w którym odchodzono to święto w szkole podstawowej. W szkole działała "Poczta św. Walentego" a uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu w technologii 3D p.t. " W głowie się nie mieści". Uczniowie poczuli się jak w prawdziwym kinie- do projekcji zaciemniono salę, a dla wszystkich głodnych i spragnionych przygotowano popcorn oraz słodkie napoje. Bilety oraz poczęstunek dzieciom zostały sfinansowane przez Radę Rodziców Szkoły.

Eksperymenty pierwszoklasistów

Dzisiejszy dzień był dla pierwszoklasistów nie lada atrakcją. Uczniowie przeprowadzali eksperymenty z użyciem balonów- zaskoczeniem był z pewnością fakt, iż balon może służyć jako "odkurzacz" wciągający do środka drobne materiały czy że może być napełniany gazem wytwarzanym przez ocet zmieszany z wodą. Ciekawostką okazało się jak reaguje balon na gorące powietrze oraz jak zachowuje się w "próżni".