Marzec 2016

Pożegnanie zimy, powitanie wiosny

Pierwszy dzień wiosny w szkole podstawowej był dniem pełnym atrakcji. Uczniowie zaczęli go od przygotowywania pysznych, kolorowych, wiosennych posiłków- kanapek, sałatek owocowych i warzywnych oraz soków owocowych Po sutym posiłku byliśmy na siłach odbyć marsz pożegnalny z "Marzanną". Punktem kulminacyjnym było spalenie symbolicznej "Zimowej Panny" a powitanie w to miejsce upragnionej "Wiosny" . Po powrocie do szkoły na wszystkich chętnych czekał seans filmowy, natomiast uczniowie z klas 4-6 mogli wziąć udział w rozgrywkach sportowych.

Projekt " Fair Village – Wieś Otwarta"

18 marca 2016 roku w naszym gimnazjum odbyła się debata, której tematem przewodnim były zmiany klimatyczne zachodzące na naszej planecie.
Debata została przeprowadzona w ramach realizowanego w naszej placówce projektu" Fair Village – Wieś Otwarta", którego celem było upowszechnianie wiedzy na temat współzależności pomiędzy krajami rozwiniętymi a uboższymi krajami tzw. „globalnego południa”.

Fotorelacja z Dni Otwartych w Szkole Podstawowej

16 marca był Dniem Otwartym w Szkole Podstawowej. Przybyli tego dnia goście zapoznawali się z placówką i jej zapleczem. Na przybyłych czekała również niespodzianka przygotowana przez najmłodszych uczniów - przedstawienie "Czerwony Kapturek". W występach uczniów przedszkola wspomagały dzieci z klasy drugiej, które na zakończenie występów wręczyły przybyłym kolegom i koleżankom własnoręcznie wykonane rysunki.
Po występach na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów oddziału zerówkowego.

Święto Kobiet w szkole podstawowej

8 marca to święto wszystkich kobiet - tych małych i tych większych. O wszystkich paniach pamiętali dziś uczniowie klasy szóstej występując w montażu słownym przygotowanym przez p. Roberta Kowalewskiego. Również uczniowie w swoich klasach składali życzenia swoim koleżankom i obdarowywali je drobnymi upominkami.

Żywa lekcja historii

W czwartek trzeciego marca szkołę podstawową odwiedziła grupa artystyczna "Rekonstrukto" , której celem było przybliżenie uczniom obyczajów epoki szlacheckiej. Uczniom przedstawiono tradycyjny strój sarmaty, elementy uzbrojenia oraz metody walki mi. in pojedynki na szable, proces czarownic i krzesło inkwizycyjne; uczniowie uczestniczyli również w krótkiej lekcji szermierki. Po zakończonym pokazie wszyscy mieli możliwość osobistego zapoznania się z rekwizytami i strojem danej epoki.