Kwiecień 2016

Wycieczka do Wrocławia

W piątek 22 kwietnia udaliśmy się na wycieczkę do Wrocławia.

Stolica Dolnego Śląska przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Swoją podróż po Wrocławiu zaczęliśmy od zwiedzania zoo i podziwiania jego atrakcji. Niewątpliwie ogromne wrażenie zrobiło na nas znajdujące się na terenie ogrodu zoologicznego wspaniałe, nowoczesne afrykarium. Tutaj mogliśmy z bliska doświadczyć piękna fauny i flory czarnego lądu.

Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej

15 kwietnia przypada rocznica urodzin patrona Szkoły Podstawowej generała Tadeusza Kutrzeby. Ten wspaniały dowódca zapisał się na kartach historii jako wielki żołnierz, dowódca Armii Poznań podczas wojny obronnej w 1939r, (wydarzenia tego okresu upamiętnia pomnik znajdujący się przy szkole podstawowej), ale również jako człowiek niezwykle uzdolniony, wykształcony, żywo zainteresowany losem kraju i jego współbraci.
Zmarł 8 stycznia 1947r. w Londynie. Spoczywa na cmentarzu powązkowskim w Warszawie.

Wycieczka do Poznania

W piątek 15 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej udali się na wycieczkę do Poznania. Zwiedzanie stolicy naszego regionu zaczęliśmy od Palmiarni, w której podziwiać mogliśmy wspaniałe gatunki roślin z najodleglejszych zakątków świata. Dodatkową atrakcją poznańskiej Palmiarni są znajdujące się w gablotach egzemplarze niektórych gatunków gadów, płazów i ryb. Trafiliśmy również na wystawę przepięknych motyli.

"Drugie śniadanie daje moc!" :)

15 kwietnia 2016 roku uczennice klas drugich naszego gimnazjum przygotowywały na zajęciach technicznych kanapki.

Na lekcjach poprzedzających warsztaty gimnazjalistki zapoznały się z zasadami zdrowego żywienia i przygotowania posiłków, dlatego praca przebiegła bardzo sprawnie.

Dziewczęta przyniosły do szkoły potrzebne produkty takie jak: bułki, wędliny, sery i warzywa. Kanapki przez nie przygotowane były nie tylko zdrowe i pełne witamin, ale również estetycznie podane.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Podobnie jak uczniowie z gimnazjum w turnieju dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym wzięli udział uczniowie ze szkoły podstawowej w składzie: Monika Redziak, Róża Przepiórska, Szymon Rosiak z klasy piątej oraz Bartosz Perkowski z klasy szóstej. Spośród wymienionych uczestników trzecie miejsce w kategorii indywidualnej Szkoły Podstawowej zajął Bartosz Perkowski. Serdecznie gratulujemy!
Do konkursu uczniów przygotowywała p. Kinga Estkowska.

Paulina Nowak najlepsza w gminie.

Drużyna Gimnazjum w Rysinach

12 kwietnia 2016 roku w Gimnazjum Nr1 w Kłodawie odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Paulina Nowak, Miriam Buszka i Mateusz Frydrych.

W zmaganiach indywidualnych uczennica Paulina Nowak wywalczyła I miejsce. Drużynowo uczniowie zdobyli III miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Do konkursu uczniów przygotowała pani Ewa Rosiak. Gratulujemy uczestnikom i opiekunowi.

Konkurs plastyczny "Wielkanocny Zając"

Tuż przed świętami uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Kłodawie. Zadaniem konkursu było wykonanie techniką dowolną zająca jako symbolu Świąt Wielkiej Nocy. Za swoje prace wyróżnienie otrzymali:
Oliwia Górska z klasy III
Beata Potkańska z klasy IV
Gracjan Janikowski z klasy IV.
Serdecznie gratulujemy!

Sprawdzian szóstoklasisty

5 kwietnia był dniem niewątpliwie jednym z najważniejszych w życiu klasy szóstej. Tego dnia o godz. 9.00 uczniowie przystąpili do trwającego 80 minut sprawdzianu szóstoklasisty, na który składało się 27 zadań otwartych i zamkniętych z języka polskiego oraz matematyki. Po przerwie uczniowie przystąpili do drugiej części sprawdzianu, tym razem z języka angielskiego obejmującego 11 zadań zamkniętych. Na wykonanie tego zadania uczniowie mieli 45 minut. Na wyniki sprawdzianu trzeba poczekać do czerwca.

Festiwal Piosenki XXI w. - " Opole w Kole "

W piątek, 9 kwietnia 2016 r., uczennica klasy III b- Amelia Borzuchowska reprezentowała nasze gimnazjum na Festiwalu Piosenki XXI w. - " Opole w Kole ". Celem konkursu była prezentacja i popularyzacja uzdolnień muzycznych i wokalnych uczniów szkół gimnazjalnych i stworzenie im możliwości zaprezentowania swojego talentu.

Amelię do występu przygotowała pani Iwona Łagodzińska. :)

Ada Rosiak

Konkurs wiedzy religijnej pt. "Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę" - Jan Paweł II Papież Rodziny

7 kwietnia 2016 r. w Kłodawie odbył się dekanalny etap konkursu pt. "Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę" - Jan Paweł II Papież Rodziny. Nasze gimnazjum reprezentowały trzy uczennice:
Ada Rosiak,
Martyna Janikowska,
Miriam Buszka.

IX Edycję Konkursu Wiedzy Religijnej Diecezji Włocławskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych zorganizował Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej we Włocławku.