Maj 2016

Dzień Matki

Dzień Mamy w szkole podstawowej to dzień szczególny - pełen wzruszeń, ale i radości.

Mamy przybywają do szkoły, aby podziwiać swoje pociechy w przygotowywanych przez wychowawców występach artystycznych. Dzieci wręczają mamusiom samodzielnie przygotowane laurki z życzeniami a uściskom nie ma końca. Na przybyłych gości czeka miła, rodzinna atmosfera oraz słodki poczęstunek.

Konkurs wiedzy o Janie Pawle II

28 maja to rocznica urodzin papieża Polaka. Jest to również dzień, w którym organizowany jest Gminny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II.

W tym roku szkolnym do konkursu przystąpili uczniowie klasy szóstej: Agata Rzetelska, Bartosz Perkowski, Mateusz Betlej. Wśród nagrodzonych III miejsce zajęła Agata Rzetelska, natomiast uczennica klasy pierwszej Natalia Rosiak zdobyła wyróżnienie za wykonaną pracę plastyczną o tematyce konkursowej.
Gratulujemy!

Test trzecioklasistów

W dniach 18-19 maja uczniowie klasy trzeciej szkoły podstawowej przystąpili do napisania testu trzecioklasisty. 18 maja musieli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z języka polskiego, natomiast 19 maja zmagali się z trudnymi zadaniami matematycznymi.
Z wynikami testu uczniowie zostaną zapoznani 16 czerwca.

Więcej zieleni przy szkole w Rysinach

W tym tygodniu posadzono na terenie wokół naszego Gimnazjum 40 młodych drzew.

Nowe klony zastąpiły drzewa, które musiały być usunięte zimą. Wiele starych drzew wokół naszej szkoły uschło lub mocno choruje w wyniku ubiegłorocznej suszy.

Staramy się systematycznie uzupełniać drzewostan w Rysinach, by zachować piękno przyrody dla przyszłych pokoleń uczniów szkoły i mieszkańców wioski.

Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych

W Mistrzostwach Powiatu w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Przedczu 24 maja wzięły również udział uczennice z klasy szóstej szkoły podstawowej: Kinga Bystrzycka i Alicja Łagodzińska.

Jest nam miło podzielić się informacją, iż w kategorii dziewcząt szkół podstawowych piąte miejsce w biegach przełajowych zajęła Alicja Łagodzińska, otrzymując tym samym kwalifikacje do uczestnictwa w zawodach na szczeblu wojewódzkim.
Gratulujemy!

Miriam Buszka najlepsza w powiecie!

W dniu 24 maja 2016 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kolskiego w Biegach Przełajowych.

Zawody odbywały się na terenie lasu w Przedczu. Uczniowie gimnazjum mieli do pokoniania trudną technicznie trasę o długości 1400m - dziewczęta, lub 2000m chłopcy.

W kategorii klas I i II dziewcząt najlepsza okazał się Miriam Buszka. Wygrała ona swój bieg w pięknym stylu, zostawiając daleko z tyłu wszystkie swoje rywalki.

Wycieczka do Borysewa

W poniedziałek 16 maja młodsi uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Zoo Safarii w Borysewie. Na uczestników czekało szereg atrakcji- zwiedzanie wybiegów ze zwierzętami z najodleglejszych zakątków świata w tym rodziny białych lwów, przejażdżka kolejką, wizyta w zagrodzie, w której żyją zwierzęta gospodarskie. Uczniowie uczestniczyli również w pokazie karmienia zwierząt, a dodatkową atrakcją dla wszystkich była zabawa na dmuchanych zjeżdżalniach.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Graj z Jedynką

W dniu dzisiejszym grupa uczniów z klasy szóstej szkoły podstawowej wzięła udział w I zawodach sportowo-rekreacyjnych "Graj z Jedynką" o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie. Po wszystkich konkurencjach i podliczeniu punktów uczniowie w/w zawodach zajęli II miejsce.

7 Bieg Katyński

W 7 Biegu Katyńskim, który odbył się w Wólce Czepowej 27 kwietnia wzięli również udział uczniowie szkoły podstawowej. Wśród nagrodzonych jest uczennica klasy szóstej Alicja Łagodzińska zajmując III lokatę w swojej kategorii.