Październik 2016

Porządkowanie grobów na cmentarzu parafialnym

Jak co roku, tuż przed dniem Wszystkich Świętych, uczniowie Szkoły Podstawowej pod opieką pań nauczycielek udali się na cmentarz parafialny w Bierzwiennej Długiej, aby uporządkować groby i zapalić znicze. Wszyscy ochoczo przystąpili do pracy grabiąc, zamiatając i czyszcząc pominiki oraz groby poległych w walkach niepodległościowych oraz groby zasłużonych dla społeczności bierzwienskiej.

Święto Pieczonego Ziemniaka 2016

28 października 2016 roku rozstrzygnięto konkursy w ramach Święta Pieczonego Ziemniaka. W czasie apelu Pan Dyrektor wręczył nagrody i dyplomy dla uczniów w poszczególnych kategoriach:

Konkurs plastyczny

Kategoria bibuła:
1. miejsce- Kacper Paluszak – I b
Jakub Mila- I a
2. miejsce- Mikołaj Szurgot – I b
3. miejsce- Andrzej Dębski- I a
Marcin Wytlib- I b

Wyróżnienie- Julia Jankowska- I a

Spotkanie z teatrem

"Dziady"    żródło: NTE we Wrocławiu

27 października uczniowie klas I i II naszego Gimnazjum obejrzeli przedstawienie na motywach "Dziadów" Adama Mickiewicza, z którym na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie wystąpił Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu. Na spektakl złożyły się obszerne fragmenty II części dramatu uzupełnione epizodami z części I i IV oraz wierszem "Upiór".

Mini Master-Chef

Dzieci z klasy II lubią przygotowywać różne potrawy. Tym razem pracowały w trzech grupach. Grupa pierwsza przygotowywała kanapki, grupa druga - sałatkę, a trzecia grupa zajęła się przygotowaniem deseru.

Celem tej zabawy kulinarnej było promowanie zdrowego odżywiania, w którym królują owoce i warzywa. W naszej pracy zawsze możemy liczyć na wsparcie rodziców. Tym razem dzieciom pomagała p. Małgorzata Chmielecka- mama Michaliny.

Kasztanobranie 2016

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji „ Kasztanobranie” . W tym roku zebraliśmy 2386,4 kg kasztanów, w tym gimnazjum 1566,6 kg i szkoła podstawowa 819,8 kg.

Wyniki zbiórki kasztanów w gimnazjum.
I miejsce - Błażej Górniak 450,4 kg,
II miejsce – Konrad Kaczmarek 373,7 kg,
III miejsce – Oliwia Jankowska 246,3 kg,
IV miejsce- Weronika Proszowska 119,1kg,
V miejsce – Dominika Olejniczak 100 kg,
VI miejsce- Łukasz Dobrowolski 92 kg
W zbiórce udział wzięli: Królasik Wiktor, Sędziak Agata,Sowiński Jacek.

Mistrzostwa gminy w halowej piłce nożnej

W niedzielę 23 października odbył się w Kłodawie turniej o mistrzostwo gminy w halowej piłce nożnej chłopców szkół podstawowych i gimnazjów.

Zawody odbywały się w ramach Kłodawskich Dni Sportu. W rozgrywkach wzięły udział cztery gimnazja: Górki, Wólka Czepowa, Rysiny i Kłodawa, oraz pięć szkół podstawowych: Kłodawa, Bierzwienna, Wólka Czepowa, Górki i Korzecznik.

W kategorii gimnazjów najlepsza była drużyna z Górek. Rysiny zajęły 3 miejsce za Wólką Czepową.

Biegi przełajowe w Soczewce k. Płocka

Zawodnicy Gimnazjum w Rysinach po biegu Soczewka

W sobotę 22 października uczniowie Gimnazjum w Rysinach wzięli udział w młodzieżowych biegach przełajowych w Soczewce koło Płocka.

Impreza ta ma rangę mistrzostw regionu płockiego w biegach przełajowych. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie i zajmowali wysokie pozycje w swoich biegach.

Najlepsza w biegu na 500m dziewcząt była Weronika Szałańska. W tym samym biegu czwarte miejsce zajęła Weronika Buszka.

Stypendia 2016

Dnia 21.10.2016r. odbyło się wręczenie stypendiów dla 4 uczniów naszego gimnazjum.

Uczniowie po spełnieniu kryteriów aktywności społecznej i uzyskaniu średniej ocen minimum 4,7 otrzymali stypendia współfinansowane przez Towarzystwo Samorządowe w Koninie oraz lokalne Stowarzyszenie "Rozwój Lokalny i Edukacja" w Rysinach.

Otrzęsiny 2016

20 października 2016 r. w naszym gimnazjum odbyły się "Otrzęsiny" uczniów klas pierwszych.

Już od samego rana przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego malowali pierwszakom wąsy i noski oraz wręczali "kocie medale". Po lekcjach odbyła się dyskoteka integracyjna z licznymi konkursami, których celem było sprawdzenie wiedzy i zdolności uczniów klas pierwszych.

Konkursy z nagrodami przygotował i przeprowadził Samorząd Uczniowski pod opieką pani Iwony Łagodzińskiej. Całość w fotorelacji uwieczniła pani Ewa Rosiak.

Dookoła Europy

Przez ostatnie tygodnie uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej zgłębiali wiedzę związaną z kontynentami i państwami Europy. W trakcie zajęć dzieci poznawały ciekawostki, kulturę i tradycje krajów starego kontynentu. Podsumowaniem tych działań był przeprowadzony konkurs i quiz związany z tradycyjnymi strojami poszczególnych krajów oraz przygotowanie, wraz z wychowawczynią, smacznego bufetu. Na stole znalazły się tradycyjne potrawy naszych bliższych i dalszych sąsiadów - największym powodzeniem cieszyła się pyszna pizza, ale nie zabrakło także owoców, warzyw i ich przetworów.

Wycieczka do Fabryki Wrażeń

Jak każdego roku wycieczka do Fabryki Wrażeń w Koninie cieszyła się dużym powodzeniem. Wzięły w niej udział dzieci z klas 0-3, ale i dla kilku starszych uczniów również znalazło się miejsce. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie: B. Janikowska, D. Lewandowska, A. Andrzejczak i p. I. Skibińska. Jak sama nazwa miejsca wskazuje, wrażeń dzieciom nie zabrakło. W drodze powrotnej padały pytania: kiedy znów tu przyjedziemy?

Udany bieg Miriam w Licheniu

W sobotę 15 października uczennica Gimnazjum w Rysinach - Miriam Buszka wystartowała w II edycji Biegu Papieskiego w Licheniu. Sportowcom towarzyszyło hasło „Musicie od siebie wymagać”.

W tej edycji biegu wystartowało 450 biegaczy na dystansach 5km, 10km, i w rajdzie Nordic Walking. Szczegółową relację z biegu możecie zobaczyć tutaj.

Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W czwartek 13 października miały miejsce uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. W tym roku szkolnym, w przedstawieniu tematycznie nawiązującym do tej uroczystości, wytstąpili uczniowie klasy czwartej, pod czujnym okiem wychowawczyni p. Marii Kurpik.

Uczniowie przedstawili montaż słowno- wokalny oraz krótkie scenki z życia klasy. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia oraz wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom naszej szkoły.

Po występach uczniów pan Dyrektor wręczył wyróżnienia pracownikom szkoły.

Zajęcia w barwach jesieni

Uczniowie klasy II wszystkie swoje działania edukacyjne podporządkowali jesieni. Tworzyli przepiękne kompozycje przestrzenne z darów jesiennego ogrodu, które znalazły później odzwierciedlenie w pracach plastycznych.

Wynikiem zespołowej pracy był też plastelinowy park. W klasie nie zabrakło nawet małego wrzosowiska. Działania przyrodnicze nie obyły się bez eksperymentów z wykorzystaniem szyszek i soli.

Jak powstaje chleb?

Takie wyzwanie upieczenia chleba podjęli się uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią. Po przygotowaniu produktów, wspólnymi siłami wyrobiono i upieczono chleb. Udał się wspaniale! Najsmaczniejszy był gorący z masłem, ale i następnego dnia przygotowane jesienne i kolorowe kanapki z naszym chlebem smakowały wyśmienicie.

Pierwsze sukcesy w nowym roku szkolnym

Uczennice klasy II wizęły udział w konkursie plastycznym "Od Muzykanta do Skrzetuskiego". Konkurs został zorganizowany z okazji 70 lecia Biblioteki Publicznej w Kłodawie pod hasłem "Czytanie łączy pokolenia". Patronat nad konkursem objął Burmistrz Kłodawy pan Robert Olejniczak. Nagrody zdobyły:

I miejsce Natalia Rosiak- klasa II
II miesce Zuzanna Sędziak - klasa II.

Serdecznie gratulujemy !

Konkurs fotograficzny „Ja i mój przyjaciel pies”.

Konkurs fotograficzny
„Ja i mój przyjaciel pies”.
Regulamin
1. Konkurs organizowany jest przez Samorząd Uczniowski i Sklepik Szkolny Gimnazjum nr 3 w Rysinach Kolonii.
2. Konkurs ma charakter otwarty.
3. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie Zespołu Szkół (SP Bierzwienna, Gimnazjum Rysiny).
4. Tematyka konkursu dotyczy naszych czworonożnych przyjaciół- psów.
5. Uczestnik może zgłosić maksymalnie 1 zdjęcie w formie cyfrowej z opisem( imię i nazwisko uczestnika, klasa , imię psa)
6. Wymagania techniczne:

Dzień Chłopaka

30 września 2016 r. obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dzień Chłopaka.
Dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego, w imieniu wszystkich gimnazjalistek, złożyły chłopakom życzenia i wręczyły im słodkie upominki.
W czasie okolicznościowego apelu przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego wylosowała chłopaka, który otrzymał upominek ufundowany przez sklepik szkolny. Szczęśliwcem okazał się uczeń klasy III a – Marcin Rzetelski. Gratulujemy!

Ada Rosiak