27. Ogólnopolski Bieg Niepodległości w Turku

Weronika Szałańska na mecie 27. Biegu Niepodległości w Turku

11 listopada 2016 roku uczniowie Gimnazjum w Rysinach wzięli udział w 27. Biegu Niepodległości w Turku.

Jest to impreza masowa z doskonałą organizacją i bardzo licznym udziałem zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Na starcie biegów można spotkać najlepszych biegaczy z całej wielkopolski i nie tylko.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwa liczne grono wolontariuszy i sędziów. Organizatorzy zapewniają wiele cennych nagród i upominków dla zwycięzców oraz uczestników biegu. Po biegu na zawodników czeka gorący posiłek, który był w tym roku bardzo potrzebny z powodu niskiej temperatury.

Pomimo trudnych warunków, nasi biegacze spisali się doskonale w tych zawodach. Zajmowali czołowe miejsca w swoich biegach i zupełnie nie przeszkadzał im śnieg i błoto na trasie która liczyła 1200m.

Weronika Szałańska zajęła pierwsze miejsce i zdobyła złoty medal w kategorii dziewcząt klas I gimnazjum. W kategorii chłopców tego samego rocznika pierwszy przybiegł Marek Matczak. Oboje zwyciężyli niezwykle pewnie i we wspaniałym stylu, pokonując swoich rywali z dużą przewagą.

Miriam Buszka zajęła 5 miejsce w biegu dziewcząt klas II i III gimnazjum. W biegu tym wystartowało około 50 uczestniczek. Naszą szkołę reprezentowały jeszcze Weronika Buszka - 6 miejsce, Zofia Pawlak - 8 miejsce i Aleksandra Kromulska - 11 miejsce.