Turnus profilaktyczny w Rogoźnie

W dniach 1-5 lutego 2016r. uczniowie klas pierwszych gimnazjum pod opieką pań Marii Kowalewskiej (udanie debiutującej przy okazji w roli fotoreportera) i Renaty Banasiak uczestniczyli w turnusie profilaktycznym w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał stosowny dyplom będący potwierdzeniem niniejszego faktu.

Wyjazd - oprócz niewątpliwych walorów wychowawczo-edukacyjnych - był również świetną okazją do integracji i miłego spędzenia czasu. Wszystkie zajęcia prowadzone były w formie zabaw i gier, zatem nikt się nie nudził, nawet jeżeli omawiana tematyka była poważna.

Gimnazjaliści mieli także okazję zwiedzenia Muzeum Regionalnego w Rogoźnie. Po zajęciach mogli korzystać z boisk, siłowni zewnętrznej, stołu bilardowego, pograć w piłkarzyki, tenisa stołowego lub po prostu obejrzeć telewizję (dzięki czemu dziewczęta nie straciły żadnego odcinka ulubionych seriali). Turnus zakończyła dyskoteka połączona z karaoke.

Dodatkowym punktem programu - na wyraźnie życzenie uczestników - była wizyta w jednym z barów sieci fast-foodów na M reklamującej się jako "sieć restauracji", co - w opinii piszących te słowa - jest zwyczajnym nadużyciem, bo i jedzenie mało wykwintne i kelnerów nie uświadczysz, a je się paluchami... Ale cóż, vox populi, vis major... *

* łac. "głos ludu, siła wyższa..."

Rok szkolny: