Pokaz mody nieużytkowej - "SECOND LIFE"

zdjęcie z portalu https://okraglemiasto.pl/

Niesamowita muzyka, piękne efekty świetlne, top modelki i modele, oraz niezwykła kolekcja "Second Life" - tak w skrócie można opisać pokaz, który został zaprezentowany przez gimnazjalistów z Rysin-Kolonii 14 czerwca 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie.

Pokaz mody był efektem końcowym projektu edukacyjnego realizowanego w roku szkolnym 2016/17 w naszym gimnazjum.
Składał się on z 30 bajkowych kreacji stworzonych przez gimnazjalistów, które zostały uprzednio uwiecznione w sesji fotograficznej przez Panów Rafała Marcinkowskiego oraz Pawła Rosiaka.

Punktem wyjścia do stworzenia kolekcji była dbałość o czyste środowisko naturalne i chęć stworzenia czegoś niezwykłego, co mogło być podziwiane przez całą społeczność lokalną z materiałów, które inni wyrzuciliby na śmieci.

Projektanci stanęli na wysokości zadania, ponieważ wszyscy modele pięknie prezentowali się na wybiegu, pokazując tym samym, że nawet w ubraniach z tak nietypowych materiałów jak folia izolacyjna, agro-włóknina czy płyty CD można wyglądać zjawiskowo.

Mimo, iż gimnazjaliści w swoich projektach skupili się głównie na strojach wieczorowych, podczas pokazu można było zauważyć kreacje, które z założenia miały służyć na co dzień. Wszystkie stroje dopełnione były wyrazistymi dodatkami tj. kapelusze z kart, torebki z nakrętek plastikowych, metalowa biżuteria itp.

Stylizacje, które być może zaobserwujemy kiedyś na ulicach polskich miast, uzupełniły równie nietypowe buty, paski, ozdoby na głowę czy parasolki. Na uwagę zasługiwała też ścieżka dźwiękowa pokazu, taniec Szkolnego Koła Tanecznego "MCS” (prowadzonego przez panią Iwonę Łagodzińską) i niezwykły finał w wykonaniu wszystkich uczestników, który zakończył show.

Pokaz miał również formę konkursu na najpiękniejszy i najbardziej pomysłowy strój.

Nagrody i dyplomy za najlepsze stroje otrzymali ex aequo:

Emanuel Gawrysiak,
Oliwia Jurek,
Jakub Frydrych,
Łukasz Kacprzak (T),
Ada Rosiak,
Klaudia Bredlak,
Łukasz Kacprzak (B),
Martyna Janikowska,
Marta Kochańska,
Krystian Ziółowski,
Szymon Wiśniewski,
Damian Potkański,
Klaudia Perkowska,
Kasia Lewandowska,
Kacper Rumak,
Natalia Rzepka

Wyróżnienia i nagrody otrzymali:

Natalia Matczak,
Oliwia Jankowska,
Wanessa Redzia,
Oskar Łopaciński,
Mikołaj Pietrzak,
Anna Sowińska,
Michał Pietrzak,

Pokaz odbył się dzięki dofinansowaniu go przez Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie oraz Radę Rodziców przy Gimnazjum nr 3 w Rysinach-Kolonii.

W tym miejscu chcielibyśmy gorąco podziękować naszym Kochanym Mamom, które pomogły nam w przygotowaniach. Były to Panie :
Edyta Główczyńska,
Halina Szerwińska,
Małgorzata Kaczmarek,
Anna Redziak,
Małgorzata Pietrzak,
Katarzyna Janikowska,
Dorota Rzetelska,
Anna Michalak,
Iwona Dębska,
Anna Sędziak,
Wioletta Potkańska,
Katarzyna Krawczyńska.

Dziękujemy Panu Pawłowi Rosiakowi- Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie oraz wszystkim Pracownikom, którzy przyczynili się do powstania pokazu.

Dziękujemy również Paniom Marcie Tomczyk i Magdalenie Płóciennik, za wykonanie makijażu modelom na sesję zdjęciową i pokaz mody.

Wszyscy uczestnicy projektu edukacyjnego (uczniowie klas 2 i 3) otrzymali pamiątkowe długopisy i certyfikaty.

Na koniec pokazu Ada Rosiak i Bartosz Perkowski, w imieniu wszystkich gimnazjalistów, podziękowali Panu Dyrektorowi Sylwestrowi Jóźwiakowi, za możliwość realizacji tak nietypowego projektu w taki wymiarze.

Łukasz Kacprzak (T) i Alicja Łagodzińska w imieniu wszystkich uczniów biorących udział w projekcie, przekazali wyrazy uznania, Paniom Iwonie Łagodzińskiej, Ewie Rosiak oraz Panu Rafałowi Marcinkowskiemu, ( koordynatorom projektu) których pomoc i wsparcie były kluczowym elementem podczas jego powstawania i realizacji.

Relacje z pokazu oraz zdjęcia możecie obejrzeć na https://okraglemiasto.pl/

Film z pokazu zobaczycie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=EU4Y8tpfXnI

Ada Rosiak


Rok szkolny: