Uroczyste pasowanie na ucznia

25 października 2016 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów. Na tak ważnej dla uczniów uroczystości zagościli: dyrekcja, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Bierzwiennej Długiej.

Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego.Następnie starsi koledzy : Król (Gracjan Janikowski z kl. V) i Królowa (Julia Michalak z kl. IV) zaprosili jeszcze maluchów do Szkołolandii. Tu pierwszoklasiści musieli zdać egzamin: w Krainie Recytacji, w Krainie Śpiewu i Tańca, w Krainie Geograficzno- Przyrodniczej, w Krainie Ruchu Drogowego oraz w Krainie Grzeczności. W sprawnym przeprowadzeniu egzaminu Królowi i Królowej pomagali Gwardziści Królewscy (Kinga Gaudy i Huber Gaudyn z kl. IV) , Monika Redziak z kl. VI oraz Nikola Świątczak z kl. IV. W Krainie Śpiewu i Tańca podczas krakowiaka pierwszoklasistom towarzyszyły młodsze koleżanki z oddziału przedszkolnego (Maja NIewiadomska, Paulinka Ziólkowska oraz Nikola Nowak). Kulminacyjnym punktem było złożenie przez uczniów przyrzeczenia ślubowania oraz pasowanie na ucznia przez p. Dyrektora Sylwestra Jóźwiakaogromnym ołówkiem. Na koniec uczniowie otrzymali dyplomy potwierdzające przystąpienie do braci szkolnej, upominki od rodziców oraz książeczki SKO z niewielką już wpłatą.
Tego dnia zobowiązania składali nie tylko bohaterowie uroczystości, ale również ich rodzice, którzy przyrzekali troszczyć się o swoje pociechy, doceniać w nich to co najlepszei często je przytulać.
Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Nad całością uroczystości czuwała wychowawczyni pierwszoklasistów p. Dorota Lewandowska.


Rok szkolny: