Zjazd absolwentów Szkoły Podstawowej

9 lipca 2016r miało miejsce niezwykłe i bardzo istotne wydarzenie w życiu szkoły. Oto w jednym miejscu po 30 latach - miejscu o znaczeniu dla wielu sentymentalnym- spotkali się dawni uczniowie i nauczyciele ( z rocznika 1977-1986) Szkoły Podstawowej w Bierzwiennej Długiej. Zjazd zaszczyciły swoim przybyciem takie osoby jak:dyr Mieczysław Paluszewski, a panią wychowawczynię Janinę Pokrywczyńską zastąpiła córka Dorota Danielewicz, p. Lucyna Koźlarek, p. Genowefa Mikołajczyk, p. Irena Majewska, p Alicja Banasiak.

Spotkanie poprowadził były absolwent szkoły p. Radosław Mikołajczyk oraz inicjator i sponsor całej imprezy p. Roman Skaliński, również absolwent szkoły w Bierzwiennej.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pana dyrektora Mieczysława Paluszewskiego, który przedstawił krótką historię szkoły, poźniej były podziękowania ze strony absolwentów oraz wręczenie kwiatów i wspólne zdjęcie. W dalszej części było zwiedzanie szkoły, oglądanie slajdów ze zdjęciami z tamtego okresu oraz wpis do Księgi Pamiątkowej.

Po części oficjalnej, w świetlicy wiejskiej w Bierzwiennej Długiej p. Radosław Mikołajczyk sprawdził listę obecności, pani Dorota Danielewicz odczytała list napisany przez p. Janinę Pokrywczyńską skierowany do absolwentów oraz przekazała słodkie upominki.

Po oficjalnie zakończonej uroczystości absolwenci wspólnie z nauczycielami wspominali szkolne lata i wspólnych przyjaciół, dowiedzieli się jak zmieniła się szkoła. Dla nauczycieli był to czas spotkań swoich dawnych uczniów, którzy pozostają wciąż dla nich w wieku szkolnym. Tym wspomnieniom towarzyszył zespól muzyczny, który umilał wspólnie spędzony czas do białego rana.

Dziękujemy za spotkanie i do zobaczenia na kolejnym zjeździe!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w naszej galerii.


Z kategorii: 
Rok szkolny: