Ekologia

GIMNAZJALIŚCI POMAGAJĄ!

11 kwietnia wręczono nagrody we wcześniej rozstrzygniętym konkursie Samorządu Uczniowskiego we współpracy z Fundacją "Podaj Dalej".
Nagrody zwycięzcą wręczyli:
Pan Dyrektor Sylwester Jóźwiak oraz panie Ewa Rosiak i Iwona Łagodzińska.
Przypominamy, iż główne nagrody otrzymali
Indywidualnie:

1.Patrycja Dorabiała- 30,2 kg
2.Dominika Olejniczak- 25 kg
3.Gabriel Szpringier- 23,9
Alicja Łagodzińska- 23,3

Wyróżnienie:
Konrad Kaczmarek- 12,4 kg

Współpraca Samorządu Uczniowskiego z Fundacją PODAJ DALEJ z Konina

Uczniowie Gimnazjum w Rysinach z nakrętkami zebranymi dla Fundacji Podaj Dalej z Konina

Od 16 do 21 marca w naszym gimnazjum trwała zbiórka plastikowych nakrętek. Wzorem lat ubiegłych nakrętki zostaną przekazane Fundacji PODAJ DALEJ z Konina, która promuje aktywizację osób niepełnosprawnych przez sport. Mamy nadzieję, że przekazany surowiec przyczyni się do rozwoju Fundacji.

W ramach konkursu przeprowadzonego przez Samorząd Uczniowski wyłoniono zwycięzców.

Indywidualnie:

1.Patrycja Dorabiała- 30,2 kg
2.Dominika Olejniczak- 25 kg
3.Gabriel Szpringier- 23,9
Alicja Łagodzińska- 23,3

Sprzątanie świata w Bierzwiennej

Jak co roku we wrześniu uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata".

Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przystąpili do porządkowania najbliższej okolicy szkoły segregując śmieci do odpowiednich worków (szkło, plastik, makulatura).

Przypominamy, iż przez cały rok szkolny trwa zbiórka zużytych baterii, makulatury, plastikowych nakrętek. Surowce można przekazywać opiekunowi Samorządu Uczniowskiego p. Renacie Koperskiej.

Spotkania z przyrodą

Uczniowie klasy III w ramach zajęć przyrodniczych wybrali się na spotkanie z przyrodą. Podziwiali i nazywali rośliny zaobserwowane podczas spaceru po najbliższej okolicy. Największą jednak atrakcją było posadzenie własnych krzewów i roślin na terenie szkoły.

Frajdą dla dzieci było posługiwanie się narzędziami ogrodniczymi i podlewanie. Ogród szkolny wzbogacił się o krzewy forsycji, jaśminu, kosodrzewinę, jałowce płożące, a także rośliny zielne: irysy drobnokwiatowe, kaktusy skalniakowe, aksamitki.

Więcej zieleni przy szkole w Rysinach

W tym tygodniu posadzono na terenie wokół naszego Gimnazjum 40 młodych drzew.

Nowe klony zastąpiły drzewa, które musiały być usunięte zimą. Wiele starych drzew wokół naszej szkoły uschło lub mocno choruje w wyniku ubiegłorocznej suszy.

Staramy się systematycznie uzupełniać drzewostan w Rysinach, by zachować piękno przyrody dla przyszłych pokoleń uczniów szkoły i mieszkańców wioski.

"Drugie śniadanie daje moc!" :)

15 kwietnia 2016 roku uczennice klas drugich naszego gimnazjum przygotowywały na zajęciach technicznych kanapki.

Na lekcjach poprzedzających warsztaty gimnazjalistki zapoznały się z zasadami zdrowego żywienia i przygotowania posiłków, dlatego praca przebiegła bardzo sprawnie.

Dziewczęta przyniosły do szkoły potrzebne produkty takie jak: bułki, wędliny, sery i warzywa. Kanapki przez nie przygotowane były nie tylko zdrowe i pełne witamin, ale również estetycznie podane.

Projekt " Fair Village – Wieś Otwarta"

18 marca 2016 roku w naszym gimnazjum odbyła się debata, której tematem przewodnim były zmiany klimatyczne zachodzące na naszej planecie.
Debata została przeprowadzona w ramach realizowanego w naszej placówce projektu" Fair Village – Wieś Otwarta", którego celem było upowszechnianie wiedzy na temat współzależności pomiędzy krajami rozwiniętymi a uboższymi krajami tzw. „globalnego południa”.

Kasztanobranie 2015

Środa - 27 października- była ostatnim dniem akcji " Kasztanobranie 2015" w Zespole Szkół w Rysinach -Kolonii.

Nasza placówka do tej akcji przystąpiła po raz trzeci. W tym roku nasi uczniowie zebrali 950,2 kg kasztanów.

Tak samo jak i w tamtym roku opiekunowie zbiórki, pani Ewa Rosiak i pan Rafał Marcinkowski, postanowili przyznać nagrody dla uczniów, którzy najaktywniej uczestniczyli w tej akcji.

W rywalizacji indywidualnej przyznano:

Strony