Projekty edukacyjne

Gimnazjaliści odżywiają się "smacznie, zdrowo i kolorowo..."

W maju uczniowie klas II i III naszego gimnazjum, w ramach udziału w projekcie „Żyj smacznie i zdrowo” realizowanego we współpracy z marką” Winiary”, przygotowywali na zajęciach technicznych kanapki, tosty, koktajle owocowe i inne zdrowe przekąski.
Na lekcjach gimnazjaliści poszerzali swoje wiadomości na temat zdrowego odżywiania, poznali korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania oraz dowiedzieli się jak ważna jest zbilansowana dieta bogata w produkty zbożowe i 5 porcji owoców, warzyw i soków.

Pokaz mody nieużytkowej - "SECOND LIFE"

zdjęcie z portalu https://okraglemiasto.pl/

Niesamowita muzyka, piękne efekty świetlne, top modelki i modele, oraz niezwykła kolekcja "Second Life" - tak w skrócie można opisać pokaz, który został zaprezentowany przez gimnazjalistów z Rysin-Kolonii 14 czerwca 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie.

Pokaz mody był efektem końcowym projektu edukacyjnego realizowanego w roku szkolnym 2016/17 w naszym gimnazjum.
Składał się on z 30 bajkowych kreacji stworzonych przez gimnazjalistów, które zostały uprzednio uwiecznione w sesji fotograficznej przez Panów Rafała Marcinkowskiego oraz Pawła Rosiaka.

Akcja edukacyjna „Żyj smacznie i zdrowo” realizowana we współpracy z marką „Winiary”.

Od września 2013 r. w naszym gimnazjum prowadzona jest akcja edukacyjna „Żyj smacznie i zdrowo” realizowana we współpracy z marką „Winiary”. Głównym zadaniem tej akcji jest propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej zasad prawidłowego żywienia. Akcja stanowi odpowiedź na zagrożenia zdrowotne spowodowane niewłaściwą dietą, skutkami złych nawyków kulinarnych i niedostateczną znajomością wpływu zbilansowanej diety na zdrowie.

"Drugie śniadanie daje moc!" :)

15 kwietnia 2016 roku uczennice klas drugich naszego gimnazjum przygotowywały na zajęciach technicznych kanapki.

Na lekcjach poprzedzających warsztaty gimnazjalistki zapoznały się z zasadami zdrowego żywienia i przygotowania posiłków, dlatego praca przebiegła bardzo sprawnie.

Dziewczęta przyniosły do szkoły potrzebne produkty takie jak: bułki, wędliny, sery i warzywa. Kanapki przez nie przygotowane były nie tylko zdrowe i pełne witamin, ale również estetycznie podane.

"Moje Miejsce"-prezentacja projektu

„Moje miejsce” to wyjątkowy projekt, w którym uczniowie zmierzają do realizacji tego, co jest dla nich ważne, a mianowicie do zmiany miejsca, w którym się uczą.

Dzięki projektowi, który w naszym gimnazjum był realizowany od listopada 2014 r. do października tego roku, młodzież doświadczyła tego, że stawiane przed sobą wyzwania można realizować nie tylko samodzielnie, ale do współpracy można zaprosić mieszkańców okolicznych miejscowości i władze gminy.