Święto Niepodległości

27. Ogólnopolski Bieg Niepodległości w Turku

Weronika Szałańska na mecie 27. Biegu Niepodległości w Turku

11 listopada 2016 roku uczniowie Gimnazjum w Rysinach wzięli udział w 27. Biegu Niepodległości w Turku.

Jest to impreza masowa z doskonałą organizacją i bardzo licznym udziałem zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Na starcie biegów można spotkać najlepszych biegaczy z całej wielkopolski i nie tylko.

Bieg "Mały Patriota" w Luboniu

Dziewczęta gimnazjum na podium biegu Mały Patriota w Luboniu

W niedzielę 6 listopada odbył się w Luboniu koło Poznania bieg "Mały Patriota". W zawodach tych wzięły udział dziewczęta z Gimnazjum w Rysinach.

Celem tej imprezy jest popularyzowanie biegania wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie patriotyzmu i upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Biegi odbywały się w Parku Jana Pawła II. Dziewczęta z gimnazjum miały do pokonania dwie pętle alejkami wokół parku - czyli około 1600m.

Narodowe Święto Niepodległości

Montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości przygotowali również uczniowie szkoły podstawowej.

W tym roku w programie artystycznym wystąpili uczniowie klasy drugiej, trzeciej oraz czwartej. Nad całością czuwały panie: Dorota Lewandowska, Anna Andrzejczak, Kinga Estkowska, Maria Kurpik. Oprawą muzyczną zarządzał pan Robert Kowalewski.

Narodowe Święto Niepodległości 2014

„Urodziliśmy się już w wolnym kraju, ale powinniśmy przywoływać w tym dniu emocje tych, którzy wywalczyli dla Polski niepodległość – wzruszenie, dumę i radość”, Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, fragment listu do nauczycieli, uczniów i rodziców.

Uczniowie klas trzecich Gimnazjum w Rysianch przygotowali uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Przpomnieli nam historię tego święta, oraz odpowiadali na pytanie: "Co to jest Ojczyzna"

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze polskie œświęto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Dlaczego 11 listopada?

Strony