Święto Niepodległości

Bieg "Mały Patriota" w Luboniu

Dziewczęta gimnazjum na podium biegu Mały Patriota w Luboniu

W niedzielę 6 listopada odbył się w Luboniu koło Poznania bieg "Mały Patriota". W zawodach tych wzięły udział dziewczęta z Gimnazjum w Rysinach.

Celem tej imprezy jest popularyzowanie biegania wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie patriotyzmu i upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Biegi odbywały się w Parku Jana Pawła II. Dziewczęta z gimnazjum miały do pokonania dwie pętle alejkami wokół parku - czyli około 1600m.

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to dzień szczególny w historii naszego kraju. Tego dnia, w 1918r., po 123 latach Polska odzyskała upragnioną niepodległość.

W szkole podstawowej, uroczystą akademię z tej okazji, zaprezentowali uczniowie klasy szóstej, przybliżając wszystkim zebranym wydarzenia związane tym świętem.

Narodowe Święto Niepodległości

Montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości przygotowali również uczniowie szkoły podstawowej.

W tym roku w programie artystycznym wystąpili uczniowie klasy drugiej, trzeciej oraz czwartej. Nad całością czuwały panie: Dorota Lewandowska, Anna Andrzejczak, Kinga Estkowska, Maria Kurpik. Oprawą muzyczną zarządzał pan Robert Kowalewski.

Narodowe Święto Niepodległości 2014

„Urodziliśmy się już w wolnym kraju, ale powinniśmy przywoływać w tym dniu emocje tych, którzy wywalczyli dla Polski niepodległość – wzruszenie, dumę i radość”, Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, fragment listu do nauczycieli, uczniów i rodziców.

Uczniowie klas trzecich Gimnazjum w Rysianch przygotowali uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Przpomnieli nam historię tego święta, oraz odpowiadali na pytanie: "Co to jest Ojczyzna"

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze polskie œświęto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Dlaczego 11 listopada?

Strony