Szkoła podstawowa

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

W poniedziałek 4 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Bierzwiennej oraz oddziałów gimnazjalnych w Rysinach Kolonii uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018.

Po modlitwie i udziale w mszy świętej w Kościele św. Dominika, uczniowie, rodzice i nauczyciele przeszli do świetlicy wiejskiej przy remizie w Bierzwiennej Długiej.

Dyrektor szkoły p.Sylwester Jóźwiak powitał wszystkich przybyłych na inaugurację nowego roku szkolnego. W szczególny sposób powitał nowych członków społeczności szkolnej, którzy rozpoczynają naukę w oddziale przedszkolnym.

Wyróżnienie w rejonowym konkursie plastycznym

Uczennica klasy drugiej Natalia Rosiak wzięła udział w rejonowym konkursie plastycznym zorganizowanym pod patronatem p. senator Margarety Budner. Konkurs odbywał się pod hasłem "Moja Mała Ojczyzna", a Natalia zdobyła w nim wyróżnienie. Pani senator osobiście wręczyła nagrodę naszej Natalii i zaprosiła ją do udziału w wycieczce do Warszawy.
Serdecznie gratulujemy wyróżnienia!

Projektujemy lekcje i samodzielnie je prowadzimy

W klasie drugiej wychowawczyni zaproponowała uczniom samodzielny projekt zajęć lekcyjnych. Wszystkie dzieci z klasy przygotowały swoje projekty, ale przeprowadzenia lekcji podjęła się tylko Natalia Rosiak. Zajęcia były bardzo interesujące, a Natalia zgromadziła mnóstwo pomocy do swojego projektu pod hasłem "Gniazda".

Konkurs Poezji Patriotycznej - etap szkolny i gminny

23 maja w Świetlicy Wiejskiej w Bierzwiennej Długiej odbył się etap szkolny Konkursu Polskiej Poezji Patriotycznej. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-VI. Podczas recytacji utworów komisja konkursowa oceniała uczniów w dwóch grupach wiekowych:
1. klasy I-III,
2. klasy IV-VI.
W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła Marta Gostkowska, drugie Michalina Michalak i trzecie Natalia Rosiak.
W kategorii klas IV-Vi pierwsze miejsce zajął Jakub Kaźmirowski, drugie Beata Potkańska i trzecie Oliwia Szymańska.

Gminny Przegląd Artystyczny Szkół w Kłodawie

1 czerwca 2017 r. na placu 3 Maja w Kłodawie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Z tej okazji przygotowano dla dzieci wiele atrakcji. Jedną z nich był Gminny Przegląd Artystyczny Szkół z terenu naszej gminy. Na scenie, jako jedyne przedstawicielki szkół wiejskich z terenu gminy Kłodawa, zaprezentowały się nasze uczennice klasy drugiej- Wiktoria Sieradzka i Marta Gostkowska.

Konkurs wiedzy o Św. Janie Pawle II

18 maja już po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Lubońku była organizatorem Gminnego Konkursu o Świętym Janie Pawle II. Uczniowie klas I-III brali udział w konkursie plastycznym, natomiast uczniowie klas IV-VI w konkursie wiedzy. Naszą Szkołę w konkursie plastycznym reprezentowały uczennice klasy II : Natalia Rosiak, Michalina Michalak Marta Gostkowska. W konkursie wiedzy startowały uczennice klasy V : Maria Kubiak, Elżbieta Dębska i Beata Potkańska.

Strony