Wycieczki szkolne

"Wyjechany" DZIEŃ WIOSNY w gimnazjum

21 marca 77 uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w wycieczce do Łęczycy.

Na samym początku gimnazjaliści udali się do kina "Górnik". Tam obejrzeli remake kultowej baśni pt. "Piękna i Bestia", który przeniósł ich w cudowny świat disneyowskiej opowieści pełnej miłości, troski i oddania. Przesłaniem filmu było hasło głoszące, że prawdziwe piękno znajduje się w naszych sercach.

Wycieczka do Ceramilandii

W czwartek 16 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Ceramilandii - parku nauki, zabawy i rozrywki dla dzieci w każdym wieku.

To magiczne miejsce znajduje się w miejscowości Wrząca niedaleko Łodzi. Jak sama nazwa miejsca wskazuje, uczniowie z naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w warsztatach ceramicznych, na których zapoznali się z tajnikami tworzenia sztuki ceramiki. Samodzielnie tworzyli swoje małe dzieła, które obecnie zdobią ich domy.

Spotkanie z teatrem

"Dziady"    żródło: NTE we Wrocławiu

27 października uczniowie klas I i II naszego Gimnazjum obejrzeli przedstawienie na motywach "Dziadów" Adama Mickiewicza, z którym na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie wystąpił Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu. Na spektakl złożyły się obszerne fragmenty II części dramatu uzupełnione epizodami z części I i IV oraz wierszem "Upiór".

Wycieczka do Borysewa

W poniedziałek 16 maja młodsi uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Zoo Safarii w Borysewie. Na uczestników czekało szereg atrakcji- zwiedzanie wybiegów ze zwierzętami z najodleglejszych zakątków świata w tym rodziny białych lwów, przejażdżka kolejką, wizyta w zagrodzie, w której żyją zwierzęta gospodarskie. Uczniowie uczestniczyli również w pokazie karmienia zwierząt, a dodatkową atrakcją dla wszystkich była zabawa na dmuchanych zjeżdżalniach.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wycieczka do Wrocławia

W piątek 22 kwietnia udaliśmy się na wycieczkę do Wrocławia.

Stolica Dolnego Śląska przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Swoją podróż po Wrocławiu zaczęliśmy od zwiedzania zoo i podziwiania jego atrakcji. Niewątpliwie ogromne wrażenie zrobiło na nas znajdujące się na terenie ogrodu zoologicznego wspaniałe, nowoczesne afrykarium. Tutaj mogliśmy z bliska doświadczyć piękna fauny i flory czarnego lądu.

Strony